18
Únor
20:00
Sobota

YURODIVY (FR) + support

Café na Půl cesty

YURODIVY (FR) – urputný post hardcore/screamo s drtivým vokálem, tahle kapela otevírala v café peklo už před cca dvěma rokama… + support

facebook kapely Yurodivy

Kulturní program

Podpořte naše aktivity návštěvou některé z akcí. Veškerý zisk jde na podporu lidí nemocných schizofrenií a jejich začleňování do společnosti.

  Café na půl cesty

  • 04
   Březen
   16:00

   Dětské odpoledne – Divadlo v kufru

   pravidelné sobotní představení pro děti, pohádka bude upřesněna, vhodné pro děti od 4 let, vstupné dobrovolné

  • 04
   Březen
   20:00

   GLOOM + ATLAS COELESTIS

   GLOOM - hardcore + ATLAS COELESTIS - metal

  • 05
   Březen
   18:00

   Veganská večeře

   pravidelná komunitní veganská večeře pořádaná sdružením Otevři oči! téma bude upřesněno...

  • 07
   Březen
   19:30

   CONVINCE (rus) + MOLOKO VELOCET

   CONVINCE (rus) -  neocrust ve stylu Fall of Efrafa + MOLOKO VELOCET - hc punk z Liberce, ex- Fastferatu

  • 10
   Březen
   20:00

   FUZZY 2012 + SERGEANT JAMMER

   FUZZY 2012 - indie pop z Litomyšle + SERGEANT JAMMER - alternative art rock

  • 11
   Březen
   19:30

   Henry Fonda (de) + Vicious X Reality (pl) + Radiance (pl) + Battra (de)

   Henry Fonda (de) - zběsilej fastcore/power violence + Vicious X Reality (pl) - straigh edge hardcore ve své klasické a surové podobě + Radiance (pl) - 90´s hardcore + Battra (de) - power violence

  • 16
   Březen
   20:00

   FoxO

   FoxO - electro chanson/folk/pop rock - v podání violancella, houslí, akustické kytary a ukulele -  po půl roce zase pravidelný koncert v café...

  • 18
   Březen
   16:00

   Dětské odpoledne – Divadlo Inkognito – ZVONÍK, CHRÁM A KAMÍNEK

   Viktor Hugo napsal strhující román a my ho upravili pro dětské diváky. Dva živí komedianti a pár roztomilých loutek vás zavede do Paříže 15. století. Čeká vás temperamentní tanec, žonglování, trocha dobrodružství a humoru. pravidelné divadelní představení pro děti od 4 let, dobrovolné vstupné

  • 19
   Březen
   20:00

   THE DOG + SUICIDE BY COP (2x pl)

   THE DOG -totální power-violence / fastcore masakr + SUICIDE BY COP - 80tkovej skate hardcore punk z Toruně. mix 80ties US hardcore a kapel jako byli Tear It Up, DS-13, Cut The Shit nebo WHN? (2x pl)

  • 22
   Březen
   18:00

   Vernisáž Nadi Petrovové – Ateliér radostné tvorby

   Pracuje intuitivně, začíná malovat bez plánu a ráda dokončuje své obrazy za jedno sezení. Má zájem o spiritualitu a její obrazy často zachycují esoterický svět andělů a duchů; sama o tom říká, že je to „pohádkový svět pro všechny bytosti“.

  • 23
   Březen
   20:00

   STROLLAD (fr)

   Strollad - energické šlapavé keltské ska z Francie!, harmonika, flétna... tohle bude mejdan!, kapela je zvyklá na velká pódia, neumíme si představit, co rozpoutají v komorním prostředí café...:)

  • 24
   Březen
   20:00

   LOS HONGOS

   LOS HONGOS - fúze stylů od reggae,dubu,funky,latina 

  • 30
   Březen
   20:00

   CROOKED LETTER + TROPHIES (swe)

   CROOKED LETTER (swe) - 90´s emo/hc punk + TROPHIES (swe) - tahle kapela drtí temný, řádně špinavý, ale z části stále melodický hardcore.

  • 31
   Březen
   20:00

   IGA (hun) + support

   IGA - anarchopunk z Maďarska + support

  Klub V. kolona

  • 01
   Březen
   13:00 - 31/03/2017 20:00

   Výstava v V. koloně: Jiří Mikulec – „Malba jako rituál“

   Výstava v V. koloně: Jiří Mikulec - "Malba jako rituál" - abstraktní malba. Dle autorových slov se v jeho díle hledá harmonie prostřednictvím hry s barvami, kompozicí a prostorem.

  • 01
   Březen
   19:00

   KINO: Richard Müller: Nepoznaný

   Intimní portrét jednoho z nejvýznamnějších slovenských hudebníků. Režisér Miro Remo natočil s Müllerem během tří let více než 200 hodin materiálu, který spolu s archivními záběry natočenými samotným Müllerem vytváří hodinu a půl dlouhou neklidnou maniodepresivní pouť...

  • 02
   Březen
   19:30

   Autorské čtení: Jan Škrob

   Básník, publicista, aktivista, frontman kultovní kapely Lipless Lincoln and the Sinners, redaktor Radia Wave a časopisu Protestant, to vše je Jan Škrob. V loňském roce napsal ceněnou básnickou sbírku "Pod dlažbou", v níž se potkávali beatnicky psychedelické pasáže s niterní zpovědí a angažovanými postoji. Nechme se překvapit, čím nás překvapí.

  • 09
   Březen
   19:30

   Anna-Lise a další

   Písničkářský večer v Koloně číslo jedna. Představí se bohnická písničkářka Anička Nizou a další.

  • 15
   Březen
   19:00

   KINO: Lůno

   Sci-fi drama Lůno je založené na chytlavě zvrácené premise: poté, co Rebecca ztratí při nehodě Tommyho, svou dětskou lásku, rozhodne se mu dát nový život tím, že jej pomocí klonovacích technik znovu porodí... Vizuálně podmanivé mistrovské dílo maďarského režiséra Benedeka Fliegaufa nabízí intenzivní zážitek dalece přesahující vše, co jste v Koloně dosud viděli!

  • 16
   Březen
   20:00

   SVĚTLO a OTRA VEZ

   Rozbijte sklenici, vytáhněte z hrobu Kurta Kobejna, zapalte všechny vlajky světla, snězte mixpult ke snídani a bedny prohoďte oknem na hlavní křižovatku. Asociace, které může vzbuzovat kapela Světlo, mohou být různé. Tohle světlo rozhodně není tak sluníčkové, má kořeny ve Slezsku a schopnost zabíjet. Jako support zahrají OTRA VEZ z Lysé nad Labem.

  • 22
   Březen
   19:00

   KINO: Méďa

   Přáli jste si někdy, aby váš oblíbený plyšák ožil a začal mluvit? Johnovi se tohle přání splnilo! Mluvící Méďa se stal jeho nejlepším kamarádem v dětství a pomohl mu hravě se přenést přes všechny útrapy spojené s dospíváním. Jenže léta plynou, John je dospělý a jeho přítelkyně Lori neustálou Méďovu přítomnost snáší tak těžce, až dá Johnovi ultimátum: buď ona nebo Méďa...

  • 23
   Březen
   19:30

   POSTIŽENÁ OBLAST

   Postižená oblast je mělnická post-undergroundová kapela s téměř 20-ti letou tradicí.

  • 24
   Březen
   18:00

   Bubnování v V. koloně

   Tradiční bubenické jamy pro malé i velké, zkušené i nezkušené...

  • 30
   Březen
   19:30

   LUMÍK a DOMINIK KOTYZA

   V rámci písničkářského večera v V. koloně zahraje Lumík, akustický mix ostrovtipu, tupovtipu, sarkasmu, kytarové ekvilibristiky a fraškodiní klaunidády, a Dominik Kotyza, nepsaný folkový král autonomní republiky Žižkov.

  • 12
   Duben
   19:00

   KINO: Epidemie Svobody + diskuze s režisérkou

   Autorský dokument Terezy Reichové se zabývá kontroverzní a složitou otázkou očkování malých dětí a jeho možných vedlejších účinků. Film je veden z velmi osobní perspektivy – režisérka má dceru a snaží se vytvořit si na celý problém jasný a dobře podložený názor. A to není právě jednoduché.

  • 26
   Duben
   19:00

   KINO: O kuřatech a lidech

   Černá severská komedie. Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jak zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou dale...