Vítejte v podniku

Klub V. kolona

Tréninkový podnik GreenDoors z. ú.
Více o podniku

Klub V. kolona

Záměr nenásilně propojit areál bohnické nemocnice s okolím vyšel na výbornou. Zákazníci se k nám vracejí často a rádi. Proč? Prý hlavně kvůli naší výtečné sicilské kávě a působivé atmosféře. Posedět ve velkorysém prostoru secesní budovy, kterou bohatě prosvětlují veliká okna s výhledem do zahrady, má zkrátka své kouzlo i po sto letech.

Jídelní lístek

Zobrazit

Kulturní program

Přijít se pobavit je ten nejsnazší způsob, jak nás podpořit.

 • 27
  Říjen
  19:30

  Milli Janatková

  Milli Janatková se věnuje hudbě a vizuální tvorbě. V novém projektu „Klid, prosím!“, navazujícím na debutové autorské album Proměna , Milli rozšiřuje svůj koncept „proměny“ člověka směrem k uzdravení.

 • 02
  Listopad
  19:00

  Filmový klub: Mary a Max

  Dvě rozdílné povahy, osudy a půlka světa spojuje tento animovaný příběh, který vypráví o přátelství dvou zcela odlišných lidí, kteří se znají jen prostřednictvím svých dopisů. Mary Daisy Dinkle, baculaté osmileté holčičky žijící na předměstí australského Melbourne a Maxe Horowitze, velmi obézního čtyřiačtyřicetiletého Žida žijícího v pulsujícím New Yorku, trpícího Aspergerovým syndromem.

 • 03
  Listopad
  19:30

  Jamchestra

  Jamchestra je soubor muzikantů z Brandýsa nad Labem a okolí, které spojuje chuť improvizovat a experimentovat.  V její tvorbě se promítá vliv jazzu, drum'n'bassu i undergroundu. Mezi oblíbené škatulky Jamchestry patří jungle-jazz, nu-jazz či neuro-ambient.

 • 10
  Listopad
  0:00

  MC Praguematique

  Legendární MC z luhů a hájů Jabocké školy, který se odprostil od dřívějšího pseudonymu i doprovodné kapely, a předvede pocitvou rapovou one-man-šou.  

 • 15
  Listopad
  19:00

  Nakoso: vernisáž a křest CD

  Autor hudby Michal Vích (Prazská pětka), texty Marek Tarnovskyj, Jaroslav Pížl, Jirí Orten,Martin Vávra, zpívají Lenka Vychodilová, David Vávra, Pavel Liska, Michal Vích. Obrazový doprovod vznikl při arteterapii vedené Markétou F. Lesse s pacienty Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, vydalo vydavadelství Radioservis. Křest je spojen s prodejní vernisáží obrázků, inspirací CD a kreseb byla P...

 • 16
  Listopad
  19:00

  Filmový klub: Zootropolis

  Zootropolis je metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace.

 • 18
  Listopad
  18:00

  Kolonní hrátky: Květy, Děti moře

  Každoroční festival klubu V. kolona. Zahraje legendární brněnská skupina KVĚTY v nové trojčlenné sestavě s frontmanem Martinem Kyšperským v čele, divadlo KAKÁ, složené ze dvou absolventek divadla alternativního a loutkového divadla na DAMU, představí svou hru Děti moře. V průběhu večera proběhnou workshopy pro děti a mladistvé. Vstupné dobrovolné.

 • 25
  Listopad
  18:00

  Bubnování v Koloně

  Večery improvizačníchl vln v moři čistého bytí. Bubny a chřestítka s sebou!

 • 30
  Listopad
  19:00

  Filmový klub: V hlavě

  Poté, co se z amerického Středozápadu musí Riley s rodinou přestěhovat do San Francisca, vypukne v Řídícím centru, centrále uvnitř její mysli, zmatek. Mezi emocemi Radostí, Strachem, Hněvem, Znechucením a Smutkem vypukají neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou.

Rehabilitace - Klub V. kolona

Většinu personálu kavárny tvoří lidé se zkušeností s psychotickým onemocněním a pacienti bohnické nemocnice, kteří zde cvičí své základní pracovní a sociální dovednosti. Připravují se na náročnější rehabilitační programy v našich dalších podnicích Café Na půl cesty a Mlsná kavka , nebo na práci na volném trhu.

Více o rehabilitaci

Adresa: PN Bohnice, Divadlo Za plotem
Ústavní 91, 181 02 Praha 8
Otevírací doba:

Pondělí – Neděle od 13:00 do 19:00
V den konání kulturní akce se otevírací doba prodlužuje do 22:00.

 

Další kontakty

Telefon: 777 913 058 E-mail: v.kolona@greendoors.cz

Kontaktní osoba, produkce:
Tomáš Karpaš

Telefon: +420 602 613 426
E-mail: kolona.provoz@greendoors.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o rehabilitaci:
Hana Pištorová
+420 774 913 059
kolona.prijem@greendoors.cz