Vítejte v podniku

V. kolona

Tréninkový podnik GreenDoors z. ú.
Více o podniku

V. kolona

Záměr nenásilně propojit areál bohnické nemocnice s okolím vyšel na výbornou. Zákazníci se k nám vracejí často a rádi. Proč? Prý hlavně kvůli naší výtečné sicilské kávě a působivé atmosféře. Posedět ve velkorysém prostoru secesní budovy, kterou bohatě prosvětlují veliká okna s výhledem do zahrady, má zkrátka své kouzlo i po sto letech.

Jídelní lístek

Zobrazit

Kulturní program

Přijít se pobavit je ten nejsnazší způsob, jak nás podpořit.

 • 23
  Únor
  19:30

  Radomil Uhlíř a Mikoláš Chadima trio

  Umělec Radomil Uhlíř vystoupí s triem Mikoláše Chadimy. Čekat můžete také videoprojekci 'Lstivá Stela' nebo překvapivé herecké výstupy...

 • 24
  Únor
  18:00

  Bubnování v Koloně

  Rytmické jamování pro malé i velké, zkušené i nezkušené v prostorách Páté kolony.

 • 01
  Březen
  13:00 - 31/03/2017 20:00

  Výstava v V. koloně: Jiří Mikulec – „Malba jako rituál“

  Výstava v V. koloně: Jiří Mikulec - "Malba jako rituál" - abstraktní malba. Dle autorových slov se v jeho díle hledá harmonie prostřednictvím hry s barvami, kompozicí a prostorem.

 • 01
  Březen
  19:00

  KINO: Richard Müller: Nepoznaný

  Intimní portrét jednoho z nejvýznamnějších slovenských hudebníků. Režisér Miro Remo natočil s Müllerem během tří let více než 200 hodin materiálu, který spolu s archivními záběry natočenými samotným Müllerem vytváří hodinu a půl dlouhou neklidnou maniodepresivní pouť...

 • 02
  Březen
  19:00

  Pravidelný koncert v V. koloně

  Jméno kapel/kapely upřesníme.

 • 09
  Březen
  19:30

  Anna-Lise a další

  Písničkářský večer v Koloně číslo jedna. Představí se bohnická písničkářka Anička Nizou a další.

 • 15
  Březen
  19:00

  KINO: Lůno

  Sci-fi drama Lůno je založené na chytlavě zvrácené premise: poté, co Rebecca ztratí při nehodě Tommyho, svou dětskou lásku, rozhodne se mu dát nový život tím, že jej pomocí klonovacích technik znovu porodí... Vizuálně podmanivé mistrovské dílo maďarského režiséra Benedeka Fliegaufa nabízí intenzivní zážitek dalece přesahující vše, co jste v Koloně dosud viděli!

 • 16
  Březen
  20:00

  SVĚTLO

  Rozbijte sklenici, vytáhněte z hrobu Kurta Kobejna, zapalte všechny vlajky světla, snězte mixpult ke snídani a bedny prohoďte oknem na hlavní křižovatku. Asociace, které může vzbuzovat kapela Světlo, mohou být různé. Tohle světlo rozhodně není tak sluníčkové, má kořeny ve Slezsku a schopnost zabíjet.

 • 22
  Březen
  19:00

  KINO: Méďa

  Přáli jste si někdy, aby váš oblíbený plyšák ožil a začal mluvit? Johnovi se tohle přání splnilo! Mluvící Méďa se stal jeho nejlepším kamarádem v dětství a pomohl mu hravě se přenést přes všechny útrapy spojené s dospíváním. Jenže léta plynou, John je dospělý a jeho přítelkyně Lori neustálou Méďovu přítomnost snáší tak těžce, až dá Johnovi ultimátum: buď ona nebo Méďa...

 • 23
  Březen
  19:30

  POSTIŽENÁ OBLAST

  Postižená oblast je mělnická post-undergroundová kapela s téměř 20-ti letou tradicí.

 • 24
  Březen
  18:00

  Bubnování v V. koloně

  Tradiční bubenické jamy pro malé i velké, zkušené i nezkušené...

 • 30
  Březen
  19:30

  LUMÍK a DOMINIK KOTYZA

  V rámci písničkářského večera v V. koloně zahraje Lumík, akustický mix ostrovtipu, tupovtipu, sarkasmu, kytarové ekvilibristiky a fraškodiní klaunidády, a Dominik Kotyza, nepsaný folkový král autonomní republiky Žižkov.

 • 12
  Duben
  19:00

  KINO: Epidemie Svobody + diskuze s režisérkou

  Autorský dokument Terezy Reichové se zabývá kontroverzní a složitou otázkou očkování malých dětí a jeho možných vedlejších účinků. Film je veden z velmi osobní perspektivy – režisérka má dceru a snaží se vytvořit si na celý problém jasný a dobře podložený názor. A to není právě jednoduché.

 • 26
  Duben
  19:00

  KINO: O kuřatech a lidech

  Černá severská komedie. Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jak zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou dale...

Rehabilitace - V. kolona

Většinu personálu kavárny tvoří lidé se zkušeností s psychotickým onemocněním a pacienti bohnické nemocnice, kteří zde cvičí své základní pracovní a sociální dovednosti. Připravují se na náročnější rehabilitační programy v našich dalších podnicích Café Na půl cesty a Mlsná kavka , nebo na práci na volném trhu.

Více o rehabilitaci

Adresa: PN Bohnice, Divadlo Za plotem
Ústavní 91, 181 02 Praha 8
Otevírací doba:

Pondělí – Neděle od 13:00 do 19:00
V den konání kulturní akce se otevírací doba prodlužuje do 22:00.

 

Další kontakty

Telefon: 777 913 058 E-mail: v.kolona@greendoors.cz

Kontaktní osoba, produkce:
Tomáš Karpaš

Telefon: +420 602 613 426
E-mail: kolona.provoz@greendoors.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o rehabilitaci:
Hana Pištorová
+420 774 913 059
kolona.prijem@greendoors.cz