Vítejte v podniku

V. kolona

Tréninkový podnik GreenDoors z. ú.
Více o podniku

V. kolona

Záměr nenásilně propojit areál bohnické nemocnice s okolím vyšel na výbornou. Zákazníci se k nám vracejí často a rádi. Proč? Prý hlavně kvůli naší výtečné sicilské kávě a působivé atmosféře. Posedět ve velkorysém prostoru secesní budovy, kterou bohatě prosvětlují veliká okna s výhledem do zahrady, má zkrátka své kouzlo i po sto letech.

 

Jídelní lístekTvoříte? Vystavte svá díla u nás!

Kulturní program

Přijít se pobavit je ten nejsnazší způsob, jak nás podpořit.

 • 23
  Říjen
  19:00

  Divadlo – AKITA INU – samurajův přítel

  Ojedinělá repríza japonské pohádky, která vychází nejen z toho, že jsme borci. Japonská hororová pohádka pro dospělé, volně inspirovaná knihou "Strašidelný chrám v horách". Kostru montáže tvoří příběh psa Hachiko, jenž je japonskou národní památkou. Mukaši, atadža o na. / Bylo nebylo.

 • 26
  Říjen
  18:00

  Bubnování

  Tradiční bubnování v Koloně, pro malé i velké, zkušené i nezkušené, pod dozorem zkušeného lektora. Přijďte chytit rytmus!

 • 31
  Říjen
  19:00

  KinoKolona: Lady Bird (2017)

  Kdybyste si chtěli Christine jednoduše zaškatulkovat, zařadili byste ji mezi rebelky. Není nijak zvlášť hezká a obličej plný akné maskuje růžovými vlasy. Není nijak zvlášť chytrá a tenhle deficit vyrovnává tvrzením, že má umělecké sklony. Asi nejzajímavější je na ní to, že coby symbol vzdoru odmítá své křestní jméno, sama si říká Lady Bird a chce, aby ji tak oslovovali i všichni ostatní. Když s...

 • 07
  Listopad
  19:00

  KinoKolona: AsexuaLOVE (2018) + diskuze

  Jana se bála vycházet z bytu a Ondřej trpěl depresemi. Sebepřijetí přišlo, když objevili svoji sexuální identitu. Jsou aromantičtí asexuálové. Nezamilují se, nestojí o sex ani o romantický vztah a netouží po dětech. Dnes se o sexu mluví tolik, až nás může překvapit, že jsou mezi námi i ti, kteří jednoduše nepociťují sexuální přitažlivost. Možná to je v naší přesexualizované společnosti jedno...

 • 08
  Listopad
  19:00

  Plastový pytlík? Ne, děkuji!

  Přednáška na téma zero waste, více info brzy.

 • 13
  Listopad
  17:30

  Sokol v dějinách ČR

  Přednáška shrnující bohatou historii organizace Sokol.

 • 21
  Listopad
  19:00

  KinoKolona: Psí ostrov (2018)

  V japonském městě Megasaki vypukla psí chřipka epidemických rozměrů a hrozí, že přeskočí z psích nositelů na člověka. Starosta Kobayashi vyzývá k okamžité karanténě - tedy k vyhoštění a izolaci všech toulavých i domácích psů. Nedaleký ostrov, který dosud sloužil jako skládka odpadků, se tak stává exilovou kolonií - Psím ostrovem... Loutkové drama od Wese Andersona, režiséra hitů jako "Fantas...

 • 23
  Listopad
  20:00

  koncert – James P. Honey

  James P. Honey je frontman britské skupiny Buriers, která se hlasí k žánru "anti-rap folku", v něčem typicky britské, ponuré kombinaci cohanovského písničkářství s ostrými, údernými a aktuálními rapovými vložkami. Sám Honey často a rád experimentuje s alternativním rapem, konkrétně třeba v duu s kolegou Babel Fishhem, jeho sólová tvorba ale připomíná spíš domovské Buriers, jde ale ještě ví...

 • 29
  Listopad
  20:00

  koncert – c:/ lean water & Hyenxxx

  více info brzy.

 • 30
  Listopad
  18:00

  Bubnování

  Tradiční bubnování v Koloně, pro malé i velké, zkušené i nezkušené, pod dozorem zkušeného lektora. Přijďte chytit rytmus!

 • 05
  Prosinec
  19:00

  KinoKolona

  KinoKolona

 • 19
  Prosinec
  19:00

  KinoKolona

  KinoKolona

 • 21
  Prosinec
  18:00

  Bubnování

  Tradiční bubnování v Koloně, pro malé i velké, zkušené i nezkušené, pod dozorem zkušeného lektora. Přijďte chytit rytmus!

Rehabilitace - V. kolona

Většinu personálu kavárny tvoří lidé se zkušeností s psychotickým onemocněním a pacienti bohnické nemocnice, kteří zde cvičí své základní pracovní a sociální dovednosti. Připravují se na náročnější rehabilitační programy v našich dalších podnicích Café Na půl cesty a Mlsná kavka , nebo na práci na volném trhu.

Více o rehabilitaci

Adresa: PN Bohnice, Divadlo Za plotem
Ústavní 91, 181 02 Praha 8
Otevírací doba:

Pondělí – Neděle od 13:00 do 20:00
V den konání kulturní akce se otevírací doba prodlužuje do 22:00.

 

Další kontakty

Telefon: 777 913 058 E-mail: v.kolona@greendoors.cz

Kontaktní osoba – provoz:
David Vála

Telefon: +420 774 913 028
E-mail: kolona.provoz@greendoors.cz

Kontaktní osoba – produkce:
Anna Kutilová
E-mail: kolona.produkce@greendoors.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o rehabilitaci:
Hana Pištorová
+420 774 913 059
kolona.prijem@greendoors.cz