Vítejte v podniku

V. kolona

Tréninkový podnik GreenDoors z. ú.
Více o podniku

V. kolona

Záměr nenásilně propojit areál bohnické nemocnice s okolím vyšel na výbornou. Zákazníci se k nám vracejí často a rádi. Proč? Prý hlavně kvůli naší výtečné sicilské kávě a působivé atmosféře. Posedět ve velkorysém prostoru secesní budovy, kterou bohatě prosvětlují veliká okna s výhledem do zahrady, má zkrátka své kouzlo i po sto letech.

 

Jídelní lístekTvoříte? Vystavte svá díla u nás!

Kulturní program

Přijít se pobavit je ten nejsnazší způsob, jak nás podpořit.

 • 21
  Únor
  19:00

  KinoKolona: Můj život Cuketky (2016)

  Francouzský loutkový film, po jehož projekci nezůstane žádné oko v kavárně suché. Cuketka není žádná padavka, ale malý čiperný chlapec. Poté, co přijde o maminku, má pocit, že je na světě sám. To ale ještě neví, s kým se ve svém novém životě – v dětském domově – setká. Simon, Ahmed, Jujube, Alice a Béatrice: ti všichni si procházejí nelehkým dětstvím, ale zároveň zůstávají malými hravými dětmi....

 • 23
  Únor
  18:00

  Únorové bubnování

  Rok 2018 je ve znamení dunivých rytmů, tak neváhejte dorazit a nasát tak místní taneční energii. Bubny a chřestítka sebou, ale nějaké jsou i k zapůjčení.

 • 05
  Březen
  15:00 - 05.03.
  17:00

  Sociální poradna GreenDoors

  Nevíte si rady, jak a kde hledat práci nebo bydlení? Nejste si jistí, na jakou pomoc od státu máte nárok a jak si o pomoc říci? Nevíte si rady s vyřizováním důchodu? Přijďte do sociální poradny GreenDoors v Koloně v pondělí 5. března od 15:00 do 17:00 a my Vám se vším poradíme.

 • 07
  Březen
  19:00

  KinoKolona: Paterson (2016)

  Jim Jarmusch, režisér legendárních "Kafí a cigár", přináší tentokrát příběh o Patersonovi, řidiči autobusu ve stejnojmenném městečku Paterson. Každý jeho den je zdánlivě stejný jako ten předešlý: pozoruje město ubíhající před čelním sklem, poslouchá úryvky rozhovorů, píše básně do notýsku. Zastaví se v baru vždy na jedno pivo a přichází domů za svou ženou Laurou, jejíž život je pravým opakem: v...

 • 08
  Březen
  19:30

  Heřman Švihák

  Heřman Švihák je pokusem dát písním šaty tak volné, aby mohly směle tančit jak na plese, na louce, tak  i v nádražní špeluňce před zavíračkou a stále se cítily samy sebou.

 • 15
  Březen
  19:30

  No Chaser Quintet

  Moderní elektrický jazz a příbuzné žánry ve složení kytara, flétna, klavír, baskytara, bicí.

 • 21
  Březen
  19:00

  KinoKolona: Druhá strana naděje (2017)

  Stárnoucí podomní obchodník s košilemi Wikström udělá velké rozhodnutí: opustí ženu alkoholičku i uvadající živnost a zakoupí nevýdělečnou restauraci na zapomenutém helsinském dvorku. Brzy se ukáže, že nepřístupná slupka málomluvného hrdiny skrývá veliké srdce – to když Wikström nabídne práci o poznání mladšímu muži, který se dílem osudu nachází ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Jak bývá u fi...

 • 22
  Březen
  19:30

  Špatně temperovaný klavír v V. koloně

  Komponovaný večer plný vlastnoručních šansonů a srdceryvné poezie, již vyvažují tucty vtipných gagů a stejně třeskuté povídky, které se hlásí k Šimkovi s Grossmanem. Špatně temperovaný klavír přináší to nejlepší ze své staré i nové tvorby, takže si i ostřílení fanoušci přijdou na své. Zažijte atmosféru malých scén z 60. let v V. koloně!

 • 23
  Březen
  18:00

  Březnové bubnování

  Improvizační bubnování pro malé i velké, zkušené i nezkušené. Bubny a chřestítka na místě jsou, možno ale přinést taky své.  

 • 28
  Březen
  20:00

  Posvícení v Hudlicích – obnovená derniéra

  Srdečně zveme na obnovenou premiéru Posvícení v Hudlicích, hru historickou, nehistorickou, veselou, tragickou. Těšíme se naviděnou v V.koloně!

Rehabilitace - V. kolona

Většinu personálu kavárny tvoří lidé se zkušeností s psychotickým onemocněním a pacienti bohnické nemocnice, kteří zde cvičí své základní pracovní a sociální dovednosti. Připravují se na náročnější rehabilitační programy v našich dalších podnicích Café Na půl cesty a Mlsná kavka , nebo na práci na volném trhu.

Více o rehabilitaci

Adresa: PN Bohnice, Divadlo Za plotem
Ústavní 91, 181 02 Praha 8
Otevírací doba:

Pondělí – Neděle od 13:00 do 19:00
V den konání kulturní akce se otevírací doba prodlužuje do 22:00.

 

Další kontakty

Telefon: 777 913 058 E-mail: v.kolona@greendoors.cz

Kontaktní osoba, produkce:
Tomáš Karpaš

Telefon: +420 602 613 426
E-mail: kolona.provoz@greendoors.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o rehabilitaci:
Hana Pištorová
+420 774 913 059
kolona.prijem@greendoors.cz