Vítejte v podniku

V. kolona

Tréninkový podnik GreenDoors z. ú.
Více o podniku

V. kolona

Záměr nenásilně propojit areál bohnické nemocnice s okolím vyšel na výbornou. Zákazníci se k nám vracejí často a rádi. Proč? Prý hlavně kvůli naší výtečné sicilské kávě a působivé atmosféře. Posedět ve velkorysém prostoru secesní budovy, kterou bohatě prosvětlují veliká okna s výhledem do zahrady, má zkrátka své kouzlo i po sto letech.

 

Jídelní lístekTvoříte? Vystavte svá díla u nás!

Kulturní program

Přijít se pobavit je ten nejsnazší způsob, jak nás podpořit.

 • 14
  Prosinec
  15:30

  Poezií k čisté hlavě

  Autorské čtení účastníků literárních dílen Poezii žerem. Básně i prózy jež zazní, vznikly na literárních dílnách otevřených veřejnosti. Jejich autory jsou jak ti, kteří se psaní jako zálibě už dlouho věnují, tak ti, kteří si ho poprvé zkouší.

 • 17
  Prosinec
  20:00

  koncert – Tim Remis

  Tim Remis je americký banjista, bubeník, svého času také řidič autobusu nebo malíř pokojů. Hraje a hrál s mnoha dalšími kapelami, v Čechách je díky plodné spolupráci s místním podzemím dobře známý. Tim Remis je v sólo tvorbě "jen" hlas a banjo, velká klidná síla, která vás přenese do míst, kde sedíte u kamen s mátovým čajem v jedné ruce a s pivem v druhé, zatímco venku vyjí vlci a hoří sudy.

 • 19
  Prosinec
  19:00

  Blade Runner 2049 + oslava nedožitých 90tin Philipa K. Dicka

  Přesně 90 let uplyne 16. prosince 2018 od narození amerického spisovatele Philipa K. Dicka. Dickovi, tématy jehož románů jsou zpravidla nejednotná realita, jedinec rozsypávající se pod tíhou systému a technologické společnosti, či drogami proměněné vědomí, vděčíme mimo jiné za filmy Blade Runner, Total Recall (to je takový ten biják, ve kterém si Schwarzenegger vytáhne z nosu vysílačku), Minori...

 • 20
  Prosinec
  17:00

  Benefit pro SŮVY

  Turistickému oddílu Sůvy, který sídlí na Praze 8 již 33 let, vyplavila havárie topení celou klubovnu. Rozhodli se proto uspořádat akci, kde se pokusí vybrat peníze na její znovuobnovení. Přijďte se dozvědět se více o činnosti TOM Sůvy, podívat na fotky z akcí, poslechnout si písničky, vytvořit si něco pěkného ve vánočních dílničkách a také přispět na dobrou věc.

 • 21
  Prosinec
  18:00

  Bubnování

  Tradiční bubnování v Koloně, pro malé i velké, zkušené i nezkušené, pod dozorem zkušeného lektora. Přijďte chytit rytmus!

 • 23
  Prosinec
  14:00

  Vánoční oběd v Koloně

  V. kolona a lidé z Food Not Bombs Vás zvou na sváteční Vánoční oběd do Kolony. Oběd je otevřený pro všechny a zdarma! Přijďte se najíst, poslechnout si hudbu a společně pobýt.

 • 16
  Leden
  19:00

  KinoKolona: King Skate (2018)

  Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Láska na první pohled. Nekonečnej mejdan. Adrenalin. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu.

 • 30
  Leden
  19:00

  KinoKolona: Já, Simon (2018)

  V šestnácti není snadné přiznat sobě a natož svému okolí, že jste gay. Simon Spier začne po e-mailech flirtovat s neznámým spolužákem, který si říká Blue. Ale když se nešťastnou náhodou jejich korespondence dostane do cizích rukou, hrozí jim odhalení. Simona totiž začne vydírat jeho sociálně trochu podivný, ale jinak velmi sebejistý spolužák Martin. Ten věří, že by mu Simon mohl domluvit rande ...

Rehabilitace - V. kolona

Většinu personálu kavárny tvoří lidé se zkušeností s psychotickým onemocněním a pacienti bohnické nemocnice, kteří zde cvičí své základní pracovní a sociální dovednosti. Připravují se na náročnější rehabilitační programy v našich dalších podnicích Café Na půl cesty a Mlsná kavka , nebo na práci na volném trhu.

Více o rehabilitaci

Adresa: PN Bohnice, Divadlo Za plotem
Ústavní 91, 181 02 Praha 8
Otevírací doba:

Pondělí – Neděle od 13:00 do 19:00
V den konání kulturní akce se otevírací doba prodlužuje do 22:00.

23. – 26.12. máme zavřeno

30.12. – 1.1. máme zavřeno

 

 

Další kontakty

Telefon: 777 913 058 E-mail: v.kolona@greendoors.cz

Kontaktní osoba – provoz:
David Vála

Telefon: +420 774 913 028
E-mail: kolona.provoz@greendoors.cz

Kontaktní osoba – dramaturgie, koncerty:
Anna Kutilová
Telefon: +420 732 645 114

E-mail: kolona.produkce@greendoors.cz

Kontaktní osoba – výstavy:
Tadeáš Polák
Telefon: +420 774 198 270

E-mail: kolona.vystavy@greendoors.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o rehabilitaci:
Hana Pištorová
+420 774 913 059
kolona.prijem@greendoors.cz