Vítejte v podniku

V. kolona

Tréninkový podnik GreenDoors z. ú.
Více o podniku

V. kolona

Záměr nenásilně propojit areál bohnické nemocnice s okolím vyšel na výbornou. Zákazníci se k nám vracejí často a rádi. Proč? Prý hlavně kvůli naší výtečné sicilské kávě a působivé atmosféře. Posedět ve velkorysém prostoru secesní budovy, kterou bohatě prosvětlují veliká okna s výhledem do zahrady, má zkrátka své kouzlo i po sto letech.

 

Jídelní lístekTvoříte? Vystavte svá díla u nás!

Kulturní program

Přijít se pobavit je ten nejsnazší způsob, jak nás podpořit.

 • 27
  Duben
  18:00

  Dubnové bubnování

  Tradiční bubnování v Koloně, jako každý poslední pátek v měsíci, pro malé i velké, zkušené i nezkušené. Rytmický jam se schopností přebíjet duševní chmury.

 • 02
  Květen
  18:00

  Šitkredit: projekce filmu + beseda o finanční gramotnosti

  Co dělat, abych se vyhnul spirále půjček? Jak hospodařit s penězi? Kde hledat pomoc, když se dostanu do finančních problémů? Přijďte na promítání filmu Šitkredit do V. kolony, který se právě půjčkám a dluhům věnuje. Po půlhodinovém filmu bude následovat beseda s finanční manažerkou a pracovní konzultantkou organizace Green Doors, během které se těmto a dalším tématům finančn...

 • 05
  Květen
  13:00

  Jarní bazárek

  Máš doma oblečení, které máš rád/a, ale už ho nenosíš nebo ho nechceš prostě vyhodit? Spálil jsi všechno jarní oblečení během dlouhé zimy? Přines, co už nenosíš nebo si přijď pro to, co už ostatní nenosí! Vše bude zdarma, během vybírání hadrů si můžete dát skvělou kávu nebo krokety s kečupem v naší kavárně. All-friendly.

 • 10
  Květen
  20:00

  Koncert: Mutanti hledaj východisko

  Bylo nebylo. Tam kde končí cesta a začíná les stála opřená o stromy malá dřevěná chaloupka a v té malé dřevěné chaloupce bydlel Jirka s Honzou. Úplně sami. Mutanti hledaj východisko. Jsou. Prostor, který se rozpíná a smršťuje podle toho s jakou intenzitou se dotýká planet, zvířat a lidí. Vyprávění příběhů, které se míhají na kraji zorného pole a noří se sami do sebe.

 • 16
  Květen
  19:00

  KinoKolona: Budovatelé říše (2018) + diskuze

  Čeští protimigrační a antiislámští aktivisté se rozhodli, že začnou budovat říši. Skutečně ale věří tomu, co hlásají? A jak tuto aktivitu vnímá jejich okolí? Tři roky vznikající snímek pojmenovaný podle absurdní hry Borise Viana se v obecné rovině týká vzestupu i poklesu popularity pravicově populistických stran, konkrétně sleduje neúspěšnou politickou dráhu Petra Hampla a Martina Konvičky. ...

 • 17
  Květen
  20:00

  Koncert: Ekšarí

  Výtvarnice, grafik, designer, volné umění- kapela s přesahem...synergie. Alternative, progressive, retro.

 • 18
  Květen
  18:00

  Květnové bubnování

  Květnové improvizační a relaxační bubnování pro malé i velké, zkušené i nezkušené, pod dohledem zkušeného "lektora".

 • 24
  Květen
  18:00 - 24.05.
  21:00

  Musical z lesa aneb jak se zvířátka rozhodla vymýtit zlo civilizovaně

  Život v lese mezi zvířátky je zdánlivě ideální: Čistý vzduch, přírodní sluníčko, zdravá strava, svoboda slova a funkční demokracie. Jak však naložit se starým tchořem, který strašně smrdí? Osvědčená autorská dvojice uvádí maňáskový muzikál pro celou rodinu se strhujícím dějem a desítkou vlastních písniček: Ve čtvrtek 24. května v 18 hodin v V. koloně.

 • 30
  Květen
  19:00

  KinoKolona: Ústava (2016)

  Vysokoškolský učitel Vjeko (60) zasvětil celý svůj život studiu chorvatského jazyka a historie. Žije v zanedbaném a špinavém bytě v centru Záhřebu se svým otcem Hrvojem. Vjekovi tragicky zahynula láska jeho života - Bobo. V jeho životě je teď jediná věc, která ho těší. Noční procházky během nichž putuje prázdným městem, kdy má na sobě make-up a ženské šaty. Jednou v noci ho přepadne skupina mla...

 • 31
  Květen
  20:00

  Koncert: ŽEN

  ŽEN - Michael Bártek, dobrý holub hodoníské Pančavy, Brna, Prahy i  Vojtěchova na Vysočině. Mihl se v  počátcích Vítrholce, poté hrál pár let v uskupení „V obležení žen“. Po rozpadu kapely si ponechal tu významově atraktivnější část názvu.

Rehabilitace - V. kolona

Většinu personálu kavárny tvoří lidé se zkušeností s psychotickým onemocněním a pacienti bohnické nemocnice, kteří zde cvičí své základní pracovní a sociální dovednosti. Připravují se na náročnější rehabilitační programy v našich dalších podnicích Café Na půl cesty a Mlsná kavka , nebo na práci na volném trhu.

Více o rehabilitaci

Adresa: PN Bohnice, Divadlo Za plotem
Ústavní 91, 181 02 Praha 8
Otevírací doba:

Pondělí – Neděle od 13:00 do 20:00
V den konání kulturní akce se otevírací doba prodlužuje do 22:00.

 

Další kontakty

Telefon: 777 913 058 E-mail: v.kolona@greendoors.cz

Kontaktní osoba, produkce:
David Vála

Telefon: +420 774 913 028
E-mail: kolona.provoz@greendoors.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o rehabilitaci:
Hana Pištorová
+420 774 913 059
kolona.prijem@greendoors.cz