Vítejte v podniku

V. kolona

Tréninkový podnik GreenDoors z. ú.
Více o podniku

V. kolona

Záměr nenásilně propojit areál bohnické nemocnice s okolím vyšel na výbornou. Zákazníci se k nám vracejí často a rádi. Proč? Prý hlavně kvůli naší výtečné sicilské kávě a působivé atmosféře. Posedět ve velkorysém prostoru secesní budovy, kterou bohatě prosvětlují veliká okna s výhledem do zahrady, má zkrátka své kouzlo i po sto letech.

 

Jídelní lístekTvoříte? Vystavte svá díla u nás!

Kulturní program

Přijít se pobavit je ten nejsnazší způsob, jak nás podpořit.

 • 21
  Březen
  19:00

  KinoKolona: Druhá strana naděje (2017)

  Stárnoucí podomní obchodník s košilemi Wikström udělá velké rozhodnutí: opustí ženu alkoholičku i uvadající živnost a zakoupí nevýdělečnou restauraci na zapomenutém helsinském dvorku. Brzy se ukáže, že nepřístupná slupka málomluvného hrdiny skrývá veliké srdce – to když Wikström nabídne práci o poznání mladšímu muži, který se dílem osudu nachází ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Jak bývá u fi...

 • 22
  Březen
  19:30

  Špatně temperovaný klavír v V. koloně

  Komponovaný večer plný vlastnoručních šansonů a srdceryvné poezie, již vyvažují tucty vtipných gagů a stejně třeskuté povídky, které se hlásí k Šimkovi s Grossmanem. Špatně temperovaný klavír přináší to nejlepší ze své staré i nové tvorby, takže si i ostřílení fanoušci přijdou na své. Zažijte atmosféru malých scén z 60. let v V. koloně!

 • 23
  Březen
  18:00

  Březnové bubnování

  Improvizační bubnování pro malé i velké, zkušené i nezkušené. Bubny a chřestítka na místě jsou, možno ale přinést taky své.  

 • 28
  Březen
  20:00

  Posvícení v Hudlicích – obnovená derniéra

  Srdečně zveme na obnovenou premiéru Posvícení v Hudlicích, hru historickou, nehistorickou, veselou, tragickou. Těšíme se naviděnou v V.koloně!

 • 04
  Duben
  19:00

  KinoKolona: NIC JAKO DŘÍV

  Diskotéky, špatně placené brigády, neomluvené hodiny či nechtěná těhotenství. Snímek o životě teenagerů z Varnsdorfu ukazuje bez jakýchkoliv příkras dospívání v současném českém pohraničním maloměstě. Dokument režisérské dvojice Klára Tasovská a Lukáš Kokeš sleduje životy čtyř dospívajících spolužáků ze Šluknovského výběžku. Teo, Renata, Anička a Nikola pocházejí povětšinou z rozvrácených ro...

 • 05
  Duben
  19:30

  Ruce naší Dory v V. koloně

  Dekadentní bigbít z Prahy vydávající na Polí pět, v jehož čele stojí známý spisovatel SdCh.

 • 12
  Duben
  20:00

  Tábor a Lhostejnost v V. koloně

  Tábor- ambientně folková kapela, kterou tvoří lidi z kapel MaVa, Or, Vole nebo Oswaldovi. Lhostejnost- downtempo z Prahy. http://bandzone.cz/lhostejnost?at=info

 • 27
  Duben
  18:00

  Dubnové bubnování

  Tradiční bubnování v Koloně, jako každý poslední pátek v měsíci, pro malé i velké, zkušené i nezkušené. Rytmický jam se schopností přebíjet duševní chmury.

Rehabilitace - V. kolona

Většinu personálu kavárny tvoří lidé se zkušeností s psychotickým onemocněním a pacienti bohnické nemocnice, kteří zde cvičí své základní pracovní a sociální dovednosti. Připravují se na náročnější rehabilitační programy v našich dalších podnicích Café Na půl cesty a Mlsná kavka , nebo na práci na volném trhu.

Více o rehabilitaci

Adresa: PN Bohnice, Divadlo Za plotem
Ústavní 91, 181 02 Praha 8
Otevírací doba:

Pondělí – Neděle od 13:00 do 19:00
V den konání kulturní akce se otevírací doba prodlužuje do 22:00.

 

Další kontakty

Telefon: 777 913 058 E-mail: v.kolona@greendoors.cz

Kontaktní osoba, produkce:
Tomáš Karpaš

Telefon: +420 602 613 426
E-mail: kolona.provoz@greendoors.cz

Kontaktní osoba pro zájemce o rehabilitaci:
Hana Pištorová
+420 774 913 059
kolona.prijem@greendoors.cz