Daruj
Posunout dolů
Café Na půl cesty
Cultural oasis of effortless relaxation in Na Pankráci park. Více informací o nás
Mlsná kavka
Vegetarian restaurant for gourmets a stone’s throw from Florenc. Více informací o nás
Klub V. kolona
A haven for coffee-lovers located in the Bohnice hospital premises. Více informací o nás
Social counselling and Integrating into the Labour Market
We can help you in numerous ways to lead a satisfying life. Více informací o nás
Coffee with Purpose
You can express how our work has Purpose with just a cup of coffee. Více informací o nás

Who are we?

We educate, we break down prejudices and using the example of our cafés, we show that people with mental illnesses can – and want to –find work. They just need support to begin with. And that’s what we do.

We help people with schizophrenia live a satisfying life. We provide our clients with training for work in busy and popular cafés where they can overcome the obstacles caused by their illnesses, and enjoy a feeling of success. We also provide counselling and services which help them find their way through the jobs market, and we actively contact companies which want to employ people with schizophrenia.

more information about us

About schizophrenia

Schizophrenia is a serious and fairly frequent mental disorder – roughly one in a hundred will suffer from it. It occurs when a number of different causes, inherited and of external origin, come together. People with schizophrenia lose contact with reality, and they hear or see things which are not real. Influenced by their ideas, they can then act unusually and disproportionately. Schizophrenia can be treated, however, significantly reducing the disease’s impact on daily life, and in a third of cases completely healing it.

more information about schizofrenia

News

There’s always something happening at Green Doors. We also publish news on Facebook and in our newsletter.

More info (CZE)

Program kurzů a dalších aktivit – Srpen

Také v srpnu jsme pro vás připravili spoustu zajímavých aktivit pro volný čas, tak vezměte k ruce diáře a poznamenejte si všechny termíny, ať vám nic důležitého neuteče. Program ke stažení ZDE.

Srpnová setkání na téma partnerských a rodinných vztahů

Zapojte se do podpůrné skupiny! Sdílejte své příběhy s lidmi, co mají  v životě podobné zkušenosti a duševní onemocnění jim klade do cesty překážky stejně jako vám.

2. místo v soutěži Sleduj dopad!

Naše výroční zpráva se dostala do finále prvního ročníku soutěže Sleduj dopad! za nejlepší výroční zprávu zachycující společenský dopad neziskové organizace či sociálního podniku. Vyhrála obecně prospěšná společnost EDUin. Green Doors a Člověk v tísni se umístily společně na druhém a třetím místě. „Jsem moc ráda, že na prvních místech se v soutěži umístily výroční […]

udelej krok

Kup Smysl a podpoř Honzu ve vydání komiksu

V červenci můžete koupí Smyslu podpořit vydání komiksu, který nakreslil Honza a jako tvůrce ho moc zajímá, jestli jeho práce u lidí rezonuje. Smysl se dá pořídit za 15 Kč k čemukoliv z lístku v kavárnách a pekárnách zapojených do projektu Smysluplná káva. Příběh Honzy

pribehy - letak

Napiš svůj příběh

Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) sbírá příběhy o duševním onemocnění a zotavení z něj. Více informací v přílohách.  

VZ GD 2016

Výroční zpráva 2016 je na světě!

Výroční zpráva za rok 2016 je tu! Podívejte se, jak se nám minulý rok dařilo. Ke stažení ZDE

bazarek

Kavárna do Větru podpořila kampaň “Udělej krok”

Letní bazárek v kavárně Do Větru byl povedený! Podařilo se získat částku 6479 Kč. Díky patří všem, kteří se do bazárku zapojili. Celou částku předáme Petrovi, který si v kampani “udělej krok” (ČistáDuše.cz) plní svůj sen. Z peněz si zaplatí rekvalifikační kurz trenéra fitness, aby mohl trénovat další lidi s duševní nemocí a zvednout jim […]

Letní dobročinný bazar v kavárně Do Větru

Je čas pořádně protřídit skříň! Srdečně Vás všechny zveme na dobročinný bazar. 14.6. v 17:00 v kavárně Do Větru Výtěžek z akce poputuje Green Doors. Těšit se můžete na skvělou hudbu, jídlo, pití, zábavu, bohatou tombolu… Letos bude připraveny i program pro děti-aby maminky mohly pořádně nakupovat:) Událost na facebooku najdete ZDE.

Pomozte udělat KROK Petrovi, Honzovi, Karolíně a Jiřímu

V roce 2017 pokračuje kampaň „Udělej krok“. Chceme pomoci lidem se schizofrenií nebo jinou duševní nemocí posunout se v pracovním nebo osobním životě a zlepšit tak svou životní situaci. Tento rok kampaň poběží od června do září a pokusíme se vybrat mezi lidmi prostředky na životní KROKY Petra, Honzy, Karolíny a Jiřího. Petrovi na cestě za lepší myslí […]

Calendar

Participation in some of our events is the easiest way to support us. The profit goes to our activities which help people with schizophrenia to live a satisfied life.

    Responsible companies

    Our partners