Posunout dolů
Café Na půl cesty
Cultural oasis of effortless relaxation in Na Pankráci park. Více informací o nás
Mlsná kavka
Vegetarian restaurant for gourmets a stone’s throw from Florenc. Více informací o nás
Klub V. kolona
A haven for coffee-lovers located in the Bohnice hospital premises. Více informací o nás
Social counselling and Integrating into the Labour Market
We can help you in numerous ways to lead a satisfying life. Více informací o nás
Coffee with Purpose
You can express how our work has Purpose with just a cup of coffee. Více informací o nás

Who are we?

We educate, we break down prejudices and using the example of our cafés, we show that people with mental illnesses can – and want to –find work. They just need support to begin with. And that’s what we do.

We help people with schizophrenia live a satisfying life. We provide our clients with training for work in busy and popular cafés where they can overcome the obstacles caused by their illnesses, and enjoy a feeling of success. We also provide counselling and services which help them find their way through the jobs market, and we actively contact companies which want to employ people with schizophrenia.

more information about us

About schizophrenia

Schizophrenia is a serious and fairly frequent mental disorder – roughly one in a hundred will suffer from it. It occurs when a number of different causes, inherited and of external origin, come together. People with schizophrenia lose contact with reality, and they hear or see things which are not real. Influenced by their ideas, they can then act unusually and disproportionately. Schizophrenia can be treated, however, significantly reducing the disease’s impact on daily life, and in a third of cases completely healing it.

more information about schizofrenia

News

There’s always something happening at Green Doors. We also publish news on Facebook and in our newsletter.

More info (CZE)

Čarodějnice Na Pankráci 2017

Pálení čarodějnic Na Pankráci startuje oslavy 20 let Café Na půl cesty V neděli 30.4.2017 v parku Na Pankráci pořádá Café Na půl cesty pálení čarodějnic. Vystoupí kapely SMACK ONE, THE CHANCERS, CIRGUZ, ANGEL MAFIA. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program, pro děti jsou nachystané zábavné workshopy, divadlo a pouť. Vstupné je dobrovolné.  V parku Na […]

19.4. – Založení rodiny a výchova dětí

Potkejte se s námi na FESTIVALU NA HLAVU

NUDZ (Národní ústav duševního zdraví) pořádá festival NA HLAVU a my budeme u toho… Přijďte si dát něco dobrého a zbořit pár předsudků! V kině Světozor nás potkáte 22. a 23.4. Budete mít šanci okusit zcela nové vegetariánské a veganské chuťovky z Café Na půl cesty. Více o festivalu: http://festivalnahlavu.cz/ Filmový festival NA HLAVU má […]

12.4. – Partnerství a manželství s diagnózou

5.4. – ruší se setkání podpůrné skupiny

duben - program GD

Vybírejte z kurzů a dalších aktivit – dubnový program je tu!

Prohlédněte si aktuální letáček s aktivitami a kurzy, které jsme pro Vás připravili na měsíc duben. Věříme, že si vyberete. Ke stažení zde.

Vše co vás zajímá o práci při invalidním důchodu

Zveme Vás na pravidelná středeční setkání

Podpůrná skupina každou středu

Calendar

Participation in some of our events is the easiest way to support us. The profit goes to our activities which help people with schizophrenia to live a satisfied life.

  Café na půl cesty

  • 26
   April
   20:00

   DISTRESS (rus) + support

   DISTRESS (rus) - totální nasranej d-beat/crust masakr z Ruska + support

  • 29
   April
   20:00

   HELL & BACK (de) + IRISH HANDCUFFS (de)

   HELL & BACK - melodický 90ties hardcore/punk podobný mixu Hot Water Music a Lifetime (d) + IRISH HANDCUFFS - sympatický melodický punkrock (d)

  Klub V. kolona

  • 27
   April
   20:00

   Oberkörperfrei, the sound of biblical violence, Nick Oath

   Tři originální hudební uskupení, undergroundové zázemí, hrátky s hlukem i se slovy.

  • 02
   May
   19:00

   Autorské čtení: Ester Fischerová, Kateřina Kaclíková, Roman Neruda

   Své povídky přečtou v rámci čtvrtečního kulturního soirré v V. koloně studentky scénáristiky na FAMU Ester Fischerová a Kateřina Kaclíková, doprovodí je Roman Neruda, též známý jako frontman kapely Sdružení rodičů a přátel RoPy.

  • 03
   May
   19:00

   KINO: Toni Erdmann (2016)

   Postarší učitel Winfried Conradi bydlí se svým slepým psem a v jeho líně uplývajícím životě mu nic nechybí. Když však jeho jediný věrný druh zemře, rozhodne se Winfried obnovit vztah s odcizenou dcerou Ines - ta však dělá kariéru v nadnárodní firmě a na nikoho nemá čas. Winfried volí radikální strategii: převlek! Čeho nedosáhl jako otec, toho se pokouší dosáhnout jako životní kouč Toni...

  • 17
   May
   19:00

   KINO: Dva dny, jedna noc (2014)

   Sandra pracuje v solární elektrárně a právě se zotavuje z depresí, které byly důvodem její časté absence. Vedení společnosti o takové zaměstnance nemá zájem, avšak nechce vystupovat ve zlém světle: finální rozhodnutí o Sandřině osudu tak nechává na jejích kolezích, kteří mají určit, zda Sandra o práci přijde anebo ne. Pokud ano, budou si moci ponechat své roční bonusy. Sandra má na přesvědčení ...

  Employ someone with schizophrenia

  There’s nothing to worry about – they just need a little more patient management. People with schizophrenia want to work, but it is hard for them to find a job. Employ one of our clients and we will help you train them.

   

  Worth your while

  1. A sympathetic approach will improve your company reputation in the public’s eyes.
  2. You’ll become entitled to tax relief and government support.
  3. You’ll meet your statutory quota for employees with disabilities.

  If interested in co-operation, contact us. We will be happy to explain all.

  Contact us

  Responsible companies

  Our partners