Posunout dolů
Café Na půl cesty
Cultural oasis of effortless relaxation in Na Pankráci park. Více informací o nás
Mlsná kavka
Vegetarian restaurant for gourmets a stone’s throw from Florenc. Více informací o nás
Klub V. kolona
A haven for coffee-lovers located in the Bohnice hospital premises. Více informací o nás
Social counselling and Integrating into the Labour Market
We can help you in numerous ways to lead a satisfying life. Více informací o nás
Coffee with Purpose
You can express how our work has Purpose with just a cup of coffee. Více informací o nás

Who are we?

We educate, we break down prejudices and using the example of our cafés, we show that people with mental illnesses can – and want to –find work. They just need support to begin with. And that’s what we do.

We help people with schizophrenia live a satisfying life. We provide our clients with training for work in busy and popular cafés where they can overcome the obstacles caused by their illnesses, and enjoy a feeling of success. We also provide counselling and services which help them find their way through the jobs market, and we actively contact companies which want to employ people with schizophrenia.

more information about us

About schizophrenia

Schizophrenia is a serious and fairly frequent mental disorder – roughly one in a hundred will suffer from it. It occurs when a number of different causes, inherited and of external origin, come together. People with schizophrenia lose contact with reality, and they hear or see things which are not real. Influenced by their ideas, they can then act unusually and disproportionately. Schizophrenia can be treated, however, significantly reducing the disease’s impact on daily life, and in a third of cases completely healing it.

more information about schizofrenia

News

There’s always something happening at Green Doors. We also publish news on Facebook and in our newsletter.

More info (CZE)

Newsletter / ZIMA

Přivítali jsme nový rok, ve kterém slavíme 20 let Café Na půl cesty. Jak na začátky vzpomíná MUDr. Martin Jarolímek a Květa Skřítezská (Řeháková), kteří stáli u zrodu kavárny? Jak dopadla kampaň Udělej krok a chystá se další? Přečíst si můžete také o povedených akcích jako byl cukrářský workshop před Vánoci a projekce filmu s […]

Program aktivit Green Doors na březen je tu!

Právě vyšel aktuální program aktivit Green Doors na březen. Pokud ještě nemáte jasno, koukněte na nedávnou novinku PC kurz a PC klub, třeba vás to osloví.

Vyšel nový program Green Doors na únor

Program aktivit v únoru startuje mimo jiné s PC kurzem a PC klubem, pokud jste se ještě nepřihlásili, nakoukněte do letáku na načasování.

Zavádíme PC kurz a PC klub

Chcete se zlepšit v práci s počítačem? Nemáte počítač doma, abyste si mohli napsat životopis? Řešení Vám od února 2017 nabízí Green Doors!!! PC kurz Začátečníci Nevíte jak poslat email, co je to flash disk, jak napsat životopis na PC? Pro Vás máme připravené pravidelné setkávání nad základy práce na počítači. Pokročilí Ovládat počítač umíte, […]

Vyberte si aktivity z aktuálního programu Green Doors na leden

Vyberte si z lednového Programu aktivit Green Doors pro duševně nemocné. Nakoukněte, třeba se vám může něco hodit! Celý program si můžete stáhnout na odkazu níže.

Program aktivit Green Doors na prosinec je tu!

Nakoukněte na aktivity Green Doors naplánované na prosinec. Leták si můžete stáhnout v tištěné podobě zde.

Newsletter / Podzim je tady!

V podzimním vydání newsletteru se dozvíte, jak jsme opět bodovali na Beach Help Cupu, také jsme si zazpívali s kapelou Circsu Problem v Lucerna Music Baru a zorganizovali další ročník Zodpovědné snídaně a mnoho dalších zpráv a tipů na akce v nadcházejícícm období. Nový newsletter si můžete stáhnout zde.

Zapojte se do #GivingTuesdayCZ a podpořte Šárku a Kláru

Zapojte se do #GivingTuesdayCZ a pomozte udělat životní krok dvěma slečnám, které mají schizofrenii a chtějí se v životě posunout dál. Kup si SMYSL (ke kávě, čaji, nebo čemukoliv jinému). Šárka a Klára mají společné minimálně dvě věci. Oběma přišla do cesty nemoc jménem schizofrenie a obě mají sen žít normální život. Každá na to jde […]

Program aktivit Green Doors na listopad je tu!

Právě vyšel další Program aktivit Green Doors pro duševně nemocné, nakoukněte, třeba se vám může něco hodit! Celý porgram si stáhnete na odkazu níže.

Cultural programme

Participation in some of our events is the easiest way to support us. The profit goes to our activities which help people with schizophrenia to live a satisfied life.

  Café na půl cesty

  • 04
   March
   16:00

   Dětské odpoledne – Divadlo v kufru

   pravidelné sobotní představení pro děti, pohádka bude upřesněna, vhodné pro děti od 4 let, vstupné dobrovolné

  • 04
   March
   20:00

   GLOOM + ATLAS COELESTIS

   GLOOM - hardcore + ATLAS COELESTIS - metal

  • 05
   March
   18:00

   Veganská večeře

   pravidelná komunitní veganská večeře pořádaná sdružením Otevři oči! téma bude upřesněno...

  • 07
   March
   19:30

   CONVINCE (rus) + MOLOKO VELOCET

   CONVINCE (rus) -  neocrust ve stylu Fall of Efrafa + MOLOKO VELOCET - hc punk z Liberce, ex- Fastferatu

  • 10
   March
   20:00

   FUZZY 2012 + SERGEANT JAMMER

   FUZZY 2012 - indie pop z Litomyšle + SERGEANT JAMMER - alternative art rock

  • 11
   March
   19:30

   Henry Fonda (de) + Vicious X Reality (pl) + Radiance (pl) + Battra (de)

   Henry Fonda (de) - zběsilej fastcore/power violence + Vicious X Reality (pl) - straigh edge hardcore ve své klasické a surové podobě + Radiance (pl) - 90´s hardcore + Battra (de) - power violence

  • 16
   March
   20:00

   FoxO

   FoxO - electro chanson/folk/pop rock - v podání violancella, houslí, akustické kytary a ukulele -  po půl roce zase pravidelný koncert v café...

  • 18
   March
   16:00

   Dětské odpoledne – Divadlo Inkognito – ZVONÍK, CHRÁM A KAMÍNEK

   Viktor Hugo napsal strhující román a my ho upravili pro dětské diváky. Dva živí komedianti a pár roztomilých loutek vás zavede do Paříže 15. století. Čeká vás temperamentní tanec, žonglování, trocha dobrodružství a humoru. pravidelné divadelní představení pro děti od 4 let, dobrovolné vstupné

  • 19
   March
   20:00

   THE DOG + SUICIDE BY COP (2x pl)

   THE DOG -totální power-violence / fastcore masakr + SUICIDE BY COP - 80tkovej skate hardcore punk z Toruně. mix 80ties US hardcore a kapel jako byli Tear It Up, DS-13, Cut The Shit nebo WHN? (2x pl)

  • 22
   March
   18:00

   Vernisáž Nadi Petrovové – Ateliér radostné tvorby

   Pracuje intuitivně, začíná malovat bez plánu a ráda dokončuje své obrazy za jedno sezení. Má zájem o spiritualitu a její obrazy často zachycují esoterický svět andělů a duchů; sama o tom říká, že je to „pohádkový svět pro všechny bytosti“.

  • 23
   March
   20:00

   STROLLAD (fr)

   Strollad - energické šlapavé keltské ska z Francie!, harmonika, flétna... tohle bude mejdan!, kapela je zvyklá na velká pódia, neumíme si představit, co rozpoutají v komorním prostředí café...:)

  • 24
   March
   20:00

   LOS HONGOS

   LOS HONGOS - fúze stylů od reggae,dubu,funky,latina 

  • 30
   March
   20:00

   CROOKED LETTER + TROPHIES (swe)

   CROOKED LETTER (swe) - 90´s emo/hc punk + TROPHIES (swe) - tahle kapela drtí temný, řádně špinavý, ale z části stále melodický hardcore.

  • 31
   March
   20:00

   IGA (hun) + support

   IGA - anarchopunk z Maďarska + support

  Klub V. kolona

  • 01
   March
   13:00 - 31/03/2017 20:00

   Výstava v V. koloně: Jiří Mikulec – “Malba jako rituál”

   Výstava v V. koloně: Jiří Mikulec - "Malba jako rituál" - abstraktní malba. Dle autorových slov se v jeho díle hledá harmonie prostřednictvím hry s barvami, kompozicí a prostorem.

  • 01
   March
   19:00

   KINO: Richard Müller: Nepoznaný

   Intimní portrét jednoho z nejvýznamnějších slovenských hudebníků. Režisér Miro Remo natočil s Müllerem během tří let více než 200 hodin materiálu, který spolu s archivními záběry natočenými samotným Müllerem vytváří hodinu a půl dlouhou neklidnou maniodepresivní pouť...

  • 02
   March
   19:30

   Autorské čtení: Jan Škrob

   Básník, publicista, aktivista, frontman kultovní kapely Lipless Lincoln and the Sinners, redaktor Radia Wave a časopisu Protestant, to vše je Jan Škrob. V loňském roce napsal ceněnou básnickou sbírku "Pod dlažbou", v níž se potkávali beatnicky psychedelické pasáže s niterní zpovědí a angažovanými postoji. Nechme se překvapit, čím nás překvapí.

  • 09
   March
   19:30

   Anna-Lise a další

   Písničkářský večer v Koloně číslo jedna. Představí se bohnická písničkářka Anička Nizou a další.

  • 15
   March
   19:00

   KINO: Lůno

   Sci-fi drama Lůno je založené na chytlavě zvrácené premise: poté, co Rebecca ztratí při nehodě Tommyho, svou dětskou lásku, rozhodne se mu dát nový život tím, že jej pomocí klonovacích technik znovu porodí... Vizuálně podmanivé mistrovské dílo maďarského režiséra Benedeka Fliegaufa nabízí intenzivní zážitek dalece přesahující vše, co jste v Koloně dosud viděli!

  • 16
   March
   20:00

   SVĚTLO a OTRA VEZ

   Rozbijte sklenici, vytáhněte z hrobu Kurta Kobejna, zapalte všechny vlajky světla, snězte mixpult ke snídani a bedny prohoďte oknem na hlavní křižovatku. Asociace, které může vzbuzovat kapela Světlo, mohou být různé. Tohle světlo rozhodně není tak sluníčkové, má kořeny ve Slezsku a schopnost zabíjet. Jako support zahrají OTRA VEZ z Lysé nad Labem.

  • 22
   March
   19:00

   KINO: Méďa

   Přáli jste si někdy, aby váš oblíbený plyšák ožil a začal mluvit? Johnovi se tohle přání splnilo! Mluvící Méďa se stal jeho nejlepším kamarádem v dětství a pomohl mu hravě se přenést přes všechny útrapy spojené s dospíváním. Jenže léta plynou, John je dospělý a jeho přítelkyně Lori neustálou Méďovu přítomnost snáší tak těžce, až dá Johnovi ultimátum: buď ona nebo Méďa...

  • 23
   March
   19:30

   POSTIŽENÁ OBLAST

   Postižená oblast je mělnická post-undergroundová kapela s téměř 20-ti letou tradicí.

  • 24
   March
   18:00

   Bubnování v V. koloně

   Tradiční bubenické jamy pro malé i velké, zkušené i nezkušené...

  • 30
   March
   19:30

   LUMÍK a DOMINIK KOTYZA

   V rámci písničkářského večera v V. koloně zahraje Lumík, akustický mix ostrovtipu, tupovtipu, sarkasmu, kytarové ekvilibristiky a fraškodiní klaunidády, a Dominik Kotyza, nepsaný folkový král autonomní republiky Žižkov.

  • 12
   April
   19:00

   KINO: Epidemie Svobody + diskuze s režisérkou

   Autorský dokument Terezy Reichové se zabývá kontroverzní a složitou otázkou očkování malých dětí a jeho možných vedlejších účinků. Film je veden z velmi osobní perspektivy – režisérka má dceru a snaží se vytvořit si na celý problém jasný a dobře podložený názor. A to není právě jednoduché.

  • 26
   April
   19:00

   KINO: O kuřatech a lidech

   Černá severská komedie. Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jak zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou dale...

  Employ someone with schizophrenia

  There’s nothing to worry about – they just need a little more patient management. People with schizophrenia want to work, but it is hard for them to find a job. Employ one of our clients and we will help you train them.

   

  Worth your while

  1. A sympathetic approach will improve your company reputation in the public’s eyes.
  2. You’ll become entitled to tax relief and government support.
  3. You’ll meet your statutory quota for employees with disabilities.

  If interested in co-operation, contact us. We will be happy to explain all.

  Contact us

  Responsible companies

  Our partners