Spojte se s námi

Kulturní program emailem?

Vyplntě prosím
tento formulář.

Chcete lepší psychiatrickou péči v ČR? Podepište petici!

Podpořte rehabilitaci v GD

Smysluplná káva

Blok s příběhem

Voda pro Afriku

Výstava k projektu Čistá duše

Databáze služeb rehabilitace

partneři

Staňte se členem

Do června 2014 jste nám v členských příspěvcích poslali celkem 104 923 Kč a zaplatili tak 3934 hodin rehabilitace klientů. Děkujeme!

Zaměstnavatelé

Mediální partneři

KULTURNÍ PROGRAM KAVÁREN O.S. GREEN DOORS

VSTUP VOLNÝ * Detaily, adresy a kontakty na produkci, najdete v jednotlivých kulturní programech kaváren: Café Na půl cesty * V. Kolona * Archiv programu Klubu v Jelení naleznete zde
TXT verze propgramu Café NPC pro kulturní přehledy
TXT verze propgramu Klubu V. kolona pro kulturní přehledy

BUBNOVÁNÍ v Klubu V. kolona

Relaxační večery plné improvizace vás zvou na hudební osvěžení do V. kolony v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Můžete si přinést i vlastní bubínky a chřestítka a dát tak fantazii volný rozlet v zářivých hlubinách vlnících se rytmů.
Share
19.12
18:00

Dětské odpoledne: divadlo pro děti & tvůrčí dílna - Divadlo v kufru - Králův kejklíř

Share
20.12
15:00

BOGART

BOGART - akustický rock
Share
22.12
20:00

TROMBLON (fr)

TROMBLON - temný chaotický hardcore z Francie se členy Burning Bright, pro fans Converge apod.
Share
29.12
20:00

SILVESTR na Půlce...

silvestrovský djs mejdan, bude upřesněno...
Share
31.12
20:00

Čím chci být až budu velký/velká? - Vernisáž výstavy obrázků a fotek z Předlic (Ústí nad Labem) s hudebním doprovodem UNITED GIPSY CREW

Čím chci být až budu velký/velká? - Vernisáž výstavy obrázků a fotek z Předlic (Ústí nad Labem) s hudebním doprovodem UNITED GIPSY CREW - rap ze Žižkova. Výstavu připravila skupina mladých lidí, která jezdí do ústeckých Předlic povzbuzovat a motivovat místní obyvatele v jejich snaze změnit prostředí, ve kterém žijí. Realizací aktivit v Předlicích, popostrčit realizaci případných změn ve čtvrti. Laviček na sousedské posezení je pomálu, chybí hřiště pro děti a prostor pro setkávání místních obyvatel. Pakliže nepočítáme ulici samotnou. Atmosféra Předlic je pro Pražana, zvyklého na kvanta reklamních billboardů a jiných poutačů, uklidňující. Jde o atmosféru vesnice v Itálii, kde děti hrají fotbal na ulici a sousedi sedí před domy a rozprávějí nad kávou. Je zajímavé a zvláštní, že toto prostředí působí klidně i přes jeho vnější vzhled, lidé ve čtvrti si na tento kolorit již zvykli. To ale neznamená, že jsou s ním spokojeni a proto si po každé návštěvě odvážíme spoustu nápadů a idejí místních, co a jak v Předlicích změnit a zlepšit. A to co do kvalitnějšího trávení volného času dětí a dospělých, vzdělávacích aktivit dětí a dospělých a také ukázání potenciálu obyvatel Předlic. Zkrátka jde o to, pokusit se po malých krůčcích zrealizovat změny ve čtvrti - vybudovat zázemí pro rodiče a děti, nový prostor v režii obyvatel. Nejde nám o to, zrealizovat pro Předlice nějaké zázemí a prostor, který jim pak nabídneme k využívání. Snaha jde z druhé strany a to motivovat místní k vlastní realizaci aktivit, pracovat na komunitní bázi o nich s nimi, kdy naše role není hlavní, nýbrž vedlejší. Role přátel, kteří na ně nepohlížejí rasisticky a s opovržením nebo s heslem "máme pro vás řešení". Víme, že myšlenky na dílčí změny veřejného prostoru v Předlicích jsou již dlouho obsaženy v hlavách obyvatel, naším možným úkolem je jim tedy naslouchat a podpořit je v jejich snaze. My sami ovšem nejsme finanční mecenáši a na možném budoucím financování rekonstrukce prostorů bychom se my sami, z vlastních peněženek, jakožto jednotlivci, nepodíleli. Pokud bych se měla zmínit o financování dětských dnů a aktivit pro děti, které jsme prozatím v Předlicích organizovali, jde o naše vlastní finance na pomůcky a cestovné, za pomoci grantu Mikuláše Vymětala, evangelického faráře pro menšiny. Zatím jsme organizovali akce my pro ně, nyní začínáme aktivity organizovat dohromady. Doufáme, že za čas už budeme moci přihlížet jejich vlastní snaze pohnout prostředím ověnčených předsudky a politickým nezájmem.
Share
8.1
18:00

NANY HUDÁK (sk)

NANY HUDÁK - alternativní folk (sk)
Share
14.1
20:00

De ImperfAction v klubu V.Kolona

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ Neo funková kapela z Prahy De ImperfAction Neo funkovou kapelu De ImperfAction vytváří skupina talentovaných, aspirujících hudebníků ze čtyř kontinentů. Jejich texty odrážejí širokou škálu sociální nespravedlnosti. Mluví nahlas o rostoucím nedostatku soukromí na planetě, o obrovském množství násílí a vražd, o naší generaci bez boha, o lidech, ze kterých se stali "sociální hračky", o lidech ztracených a chtějící se stát takzvaně někým, mluví o opuštěnosti moderního člověka, který se cítí odpojený sám od sebe a vyvržený ze společnosti. Jejich styl je svérázný mix těžkého funku s prvky rapu, založeného na barokní harmonii. ENG Prague based neo-funk band De ImperfAction A neo-funk band De ImperfAction brought together a group of talented aspiring musicians from four continents. Their compositions reflect a wide range of social injustice: they speak up about growing lack of privacy on a planet; about the enormous amount of rape and murder in the world; about our hardened unholy generation; about people becoming social toys, about the losers and wanna-be ones; about disconnection and desolation of a modern man, lost and outcast. Their style is a quirky mix of a heavy funk with the bits of rapping set on the Baroque period influenced harmonies.
Share
15.1
19:00
See video

BUBNOVÁNÍ v Klubu V. kolona

Relaxační večery plné improvizace vás zvou na hudební osvěžení do V. kolony v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Můžete si přinést i vlastní bubínky a chřestítka a dát tak fantazii volný rozlet v zářivých hlubinách vlnících se rytmů.
Share
16.1
18:00

VELO + NIK

VELO - aka Velikonoční ostrovy Pocházejí z Chebu a účinkují v ní lidi motající se kolem legendárních Esqmeq. Jejich hudba může být až hypnoticky pomalá, ale během sekundy se dokáže změnit v pořádná jatka. Tajemné texty jejich zpěvák doplňuje rozladěnou trumpetou a pozadí mu dotváří ještě kytara, basa a bicí. V roce 2012 vydali debutové album, které jim produkoval známý producent Ondřej Ježek (Tata Bojs, Zrní, Charlie Straight, Květy, DVA,..) + NIK - solo projekt - Hraje úplně sám na piano, basu, ukulele, synťák a k tomu všemu si hraje s hromadou dalších efektových krabiček, které jako celek tvoří jeden silný melancholický set
Share
16.1
20:00

SHOT! (uk) + support

SHOT! - politický punk rock´n´roll z Londýna + support
Share
24.1
20:00
See video


© o.s. Green Doors 1997 - 2009

Green Doors, tel, fax: 220 951 468, email: greendoors-zavinac-greendoors.cz, IČO:60164221, DIČ: CZ 60164221
registrace u MV ČR ze dne 26.8. 1993 pod č.j. VS/1-21725/93-R