CHCI DAROVAT
04
Říjen
19:00
Středa

Po signálu vizuál: hudebně relaxační workshop s Mgr. et Mgr. Michaelou Hamáčkovou

Po signálu je zpět!
Jedná se o cyklus Café Na Půl cesty, v rámci kterého budeme zvát hosty pocházející z rozličných oblastí výzkumu lidské psyché (umění, psychologie, psychoterapie, lidé se zkušeností s duševním onemocněním,…). Akce budou probíhat každou první středu v měsíci, v den zkoušky sirén, a obsah těchto setkání bude stejně naléhavý a přitažlivý jako zpěv stejnojmenných bájných bytostí, jež svým neodolatelným zpěvem lákaly námořníky ke svému ostrovu. Budeme společně provádět jak pečlivý a systematický, tak chaotický a nahodilý ponor do mělčin i hlubin obrazů lidské duše, ze kterého budeme následně násilím vytrženi, zaplatíme a půjdeme.
———————————————————————
V rámci tohoto setkání nás čeká muziko-workshop.
Přijďte s námi přivítat podzim hudebním zážitkem spojeným s relaxací. Jedná se o hodinu a půl dlouhý workshop, kde si budete moci vyzkoušet některé etnické nástroje jako je například, dešťová hůl, tibetská mísa, buben Nataraj, šamanské bubny, oceandrum apod.
Interaktivní formou se spolu ponoříme do tajů muzikoterapie a hudební improvizace. Necháme na sebe působit vibrace a tóny jednotlivých nástrojů a ukážeme si některé techniky, které se využívají v muzikoterapii.
Středa 4. 10. 2023 od 19 hod. – 21:00 hod.
Program workshopu:
 Hra na harmonizační hudební nástroje a povídání si
o jejich užití při relaxaci (např. Koshi zvonky, tibetské
mísy, deštné hole, kovové bubny Natarage a další…)
 Hudební improvizace
 Užití některých technik muzikoterapie
 Hra na šamanské bubny
 Relaxace s užitím ethnických nástrojů
 Debata a povídání o muzikoterapii

Kalendář

Podpořte naše aktivity návštěvou některé z akcí. Veškerý zisk jde na podporu lidí s duševním onemocněním.