CHCI DAROVAT
03
May
20:30
Wednesday

PO SIGNÁLU ~ VIZUÁL: promítání krátkých filmů Luboše Kučery a Jana Vonta

Večer s filmem. Po dvou kusech ze svých krátkých filmů předvedou Luboš Kučera a Jan Vont, řežiséři se svébytným stylem, kteří chystají svůj celovečerní debut.
Můžete se těšit třeba na nedávného vítěze pragueshorts Vyměnila jsem si směnu nebo na Julii a démona noci. Kučera ve formanovsky laděné tragikomedii vypráví o holce z východní Evropy, která přišla do Čech za lepším, ale sehnala jen stereotypní práci a do jejího života vstupují samí nemožní muži. Vont v surrealisticky laděné Julii a démonů noci v podmanivém rytmu vypráví příběh jedné noci mladé dívky plný snových symbolů a nejistot, které plynou z obav z odletu do zahraničí. V hlavních rolích Antonie Formanová a Matyáš Řezníček.
Po projekci bude následovat debata s tvůrci.
—————————————
~ PO SIGNÁLU VIZUÁL ~ je pravidelný cyklus Café Na Půl cesty, v rámci kterého k nám zveme hosty pocházející z nejrůznějších polí výzkumu lidské psyché (umění, psychologie, psychoterapie, lidé se zkušeností s duševním onemocněním,…). Setkání probíhají každou první středu v měsíci, v den zkoušky sirén, a jejich obsah je stejně přitažlivý a naléhavý jako zpěv stejnojmenných bájných bytostí. Provádíme jak pečlivý a systematický, tak chaotický a nahodilý ponor do mělčin i hlubin obrazů lidské duše, ze kterého jsme následně násilím vytrženi, zaplatíme a půjdem.
Akce jsou pořádány za podpory městské části Prahy 4 a Hlavního města Prahy.

Calendar

Participation in some of our events is the easiest way to support us. The profit goes to our activities which help people with schizophrenia to live a satisfied life.