Daruj
12
September
19:00
Thursday

do
12.09.
20:30
Thursday

Přednáška: Dost keců o zotavení, Martin Fojtíček – Babí léto 2019

„O zotavení (anglicky „recovery“, víc např. na www.zotaveni.cz) se teď dost mluví, je například také jedním z principů probíhající reformy psychiatrie. Ale pořád se docela málo na zotavení myslí. A ještě méně nás samotných zotavením žije.

Společné setkání by mohlo pomoci tomu, aby nás bylo víc.

Často je napřed třeba dost keců, abychom došli k tomu, že keců bylo dost.“

 Martin Fojtíček po desetileté praxi učitele na gymnáziu, žil ve Velké Británii v komunitě pro lidi s duševním onemocněním, založil Ledovec (sdružení poskytující sociální služby pro lidi s duševním onemocněním) byl u vzniku několika sociálních firem a v současné době je jeden z koordinátorů reformy v psychiatrické péči.

 

Hlavní myšlenkou festivalu Babí léto je podpora a zviditelnění poskytované péče v Psychiatrické nemocnici Bohnice formou komentovaných přednášek a prohlídek jednotlivých terapeutických pracovišť, podpora neziskových organizací a samozřejmě nabídka kvalitního kulturního programu, na kterém se nemalou měrou podílejí také lidé s duševním onemocněním.

http://babileto.bohnice.cz/

Calendar

Participation in some of our events is the easiest way to support us. The profit goes to our activities which help people with schizophrenia to live a satisfied life.