Výstava Markéta Lisá – Ráno na planetě X
Markéta Lisá – Ráno na planetě X Tvorba Markéty Lisé vyzařuje silnou jemností a křehkostí, kdyby měla schopnost pohybu, byl by to pohyb větví ohnutých neslyšně podvečerním poryvem větru. Díla si nechtějí uzurpovat příliš mnoho pozornosti a přirozeně se staví vedle přírodních výjevů jako rovnocenné odrazy každodennosti. Práce s barvami, materiálem a tvary má autorský podpis tiché krajinné stopařky sbírající otisky. Ráno na planetě X je výstava neustávajícího údivu nad barevností a spleteností světa. Markéta Lisá je intermediální umělkyně, hudebnice a pedagožka. Věnuje se práci se světlem a zvukem, v ateliérovém prostředí kresbě, a to převážně suchým pastelem. Ve své rozmanité tvorbě zachycuje přírodu a nechává se jí volně inspirovat až k abstrakci. 3. června proběhne u příležitosti výstavy v V. koloně koncert sólového hudebního projektu Markéty Lisé s názvem „Kutya“. Samotná výstava potrvá od 7. května do 30. června 2026.




