Daruj

20 let tréninkové kavárny V.kolona

Krátce z historie

Kavárna V. kolona vznikla v roce 1999 (původní název byl Klub V. kolona). Jednalo se o první místo v areálu bohnické nemocnice, kde si mohli pacienti i návštěvníci dát dobrou kávu a posedět v příjemném prostředí. Na konci roku 2011 byla kavárna poškozena požárem. Nikomu se nic nestalo, ale provoz kavárny byl přerušen. Posléze částečně fungovala v náhradním prostoru, v zimní zahradě Divadla za plotem, nicméně bez možnosti pořádání kulturních akcí. Díky podpoře sponzorů, nemocnice a dobročinné aukci se Green Doors podařilo kavárnu zrekonstruovat a na jaře 2013 opět zprovoznit.

PROGRAM OSLAV

Připravuje se:

Už proběhlo:

CHCETE MÍT NA SOBĚ V. KOLONU?

/trička, kšiltovk, tašky  a ponožky nejen pro fanoušky Kolony/

Chcete je mít doma? Pište na kancelar@greendoors.cz nebo poptávejte přímo v V. koloně.

Připravili jsme výroční „kolonní ponožky“🧦 . Jedná se o limitovanou edici, jsou vyrobeny v ČR a vznikly ve spolupráci s „we are ferdinand“.

🧦… zdravotní a komunitní péče vykračují spolu…
Ponožky symbolizují cestu, kterou jsme společně s Psychiatrickou nemocnicí Bohnice už od roku 1999 prošlapali.
Naše kavárna byla první místo v areálu nemocnice, kde se pacienti a ostatní návštěvníci mohli společně potkávat třeba u šálku dobré kávy ☕️.
Dokonce ani požár 🔥 v roce 2011 nás neodradil a šli jsme dál…

👣… krok za krokem…
Chceme vzdát hold taky našim klientům, lidem s duševním onemocněním, kteří v nás vkládají důvěru jdou do toho s námi krok za krokem.

🧡… nejsme na to sami…
Pak jsou tu také partneři a dárci, kolegové, spolupracující organizace… Velký kus cesty s námi ušli i naši milí zákazníci, kteří kavárnu navštěvují, přichází si jen tak posedět nebo za kulturou 👩‍🎤.

Díky patří všem, kteří za těch 20 let přispěli svou troškou „do Kolony“.

#chodimevtomspolu

Chcete v tom chodit s námi a natáhnout kolonní ponožky? Více zde:  https://www.greendoors.cz/…/chcete-v-tom-chodit-s-nami-ori…/

ROZHOVOR

PŘÍBĚHY

(klikněte na obrázek pro zvětšení)

      

V. kolona oblékla nový kabát!

Kavárna V. kolona zve k příjemnému posezení do upraveného interiéru

 

GALERIE