CHCI DAROVAT

DUMKA

Pomáháme lidem z Ukrajiny zvládat těžké životní situace s důrazem na jejich duševní zdraví

Dumka je projekt, který vznikl v dubnu 2022 jako reakce na jasnou poptávku po psychosociální podpoře pro uprchlíky a osoby jim pomáhajícím po vypuknutí války na Ukrajině v únoru 2022. Cílem bylo pomoci zmírnit dopady z traumatického odchodu z rodné země a z neustálé nejistoty, kterou uprchlíci zažívají, dokud válka trvá.

TÝM DUMKA

je složen z ukrajinsky a rusky mluvících specialistů na duševní zdraví, zdravotní péči, sociální práci a školství. Tito specialisté spolupracují také s pražskými službami v oblasti duševního zdraví. S klienty mluví v jejich rodném jazyce.

CO DUMKA NABÍZÍ

PRO KOHO

Podpora z projektu je určena uprchlíkům z Ukrajiny, kteří pobývají na území hl. m. Prahy a okolí. Příchozím z Ukrajiny nemůžeme nabídnout zajištění základních potřeb (ubytování apod.), ale nabízíme návaznou péči zejména v oblasti podpory psychického zdraví, odkázání na síť sociálních služeb v Praze, doprovod apod.

Tým je k dispozici také odborníkům a organizacím pracujícím s uprchlíky z Ukrajiny, lidem poskytujícím ubytování nebo jiné služby pro uprchlíky. V neposlední řadě také školám – mateřským, základním, středním i vysokým.

Služby týmu DUMKA jsou zdarma.

JAK SE S DUMKOU SPOJIT

Napište na: dumka@amiga-migrant.cz

V pracovní dny od 9:00 do 18:30 volejte na: +420 778 979 211

 

DUMKA vznikla jako spolupráce spolku AMIGA, organizací Fokus Praha a Green Doors a Metropolitního zdravotnického servisu za podpory Hlavního města Prahy. Od ledna 2023 tým DUMKA pokračuje pod záštitou organizace AMIGA.

www.dumka.cz