Daruj

Smysluplná káva

I posezení u kávy může mít Smysl

Věříte, že naše činnost má smysl? Rádi byste to dali najevo? Není nic jednoduššího – stačí navštívit jednu ze spřátelených kaváren a ke kávě, čaji či jiné pochutině si za 15 Kč objednat Smysl. Celá částka putuje k nám a my díky ní můžeme pomáhat lidem s duševním onemocněním žít spokojený život.

Balíček 10 smyslů (tj. 150 Kč) zaplatí jednu hodinu pracovního tréninku a jednu hodinu konzultace jednomu z našich klientů.

Kde si mohu dát smysl?

Antonínovo pekařství, Mlsná kavka, Pisco café, Café Jericho, V. kolona nebo Café Na půl cesty

Máte to do kaváren daleko nebo nejste kavárenský typ? Nevadí, projekt můžete podpořit i z pohodlí domova.

Darovat online balíček smyslů

Dejte vašemu podnikání Smysl

Máte kavárnu a chcete také nabízet Smysluplnou kávu? Prodávat Smysl vás nic nestojí. Naopak – můžete jen získat. Kontaktujte nás:

Monika Šťastná Kohoutová
+420 777 347 667
fr@greendoors.cz

Projekt Udělej krok 2019

4 měsíce a 4 lidi s duševní nemocí, kteří se chtějí posunout dál! Od června do září jsme sbírali finance na jejich KROKY. 

Díky vám všem, kdo si koupili SMYSLuplnou kávu, SMYSLuplný preclík, či přispěli online, se nám podařilo vybrat krásných 51 820 Kč a zbytek nám poskytnul sponzor ALBI Česká republika. Velké díky také patří kavárnem, ve kterých se SMYSLy prodávají ( Antonínovo pekařství , Pisco café, Café Jericho, Mlsná Kavka, Café Na půl cesty, V. kolona )

Dobrá zpráva tedy je, že se splní, nebo už se splnily sny všech zúčastněných.

Denise, které kariéru asistentky v mateřské školce zkomplikovala ataka schizofrenie a je i nadšená jogínka, se rozhodla pořádat cvičení dětské jógy. Díky projektu, brzy nastoupí do kurzu, který z ní udělá lektorku jógy pro děti.

Vladimír vystudoval fakultu Architektury i přes všechny komplikace spojené s první atakou schizofrenie ve 3. ročníku. Práce architekta mu však při současném hendikepu přijde moc náročná a raději by se věnoval práci bytového designéra. Díky úspěšné kampani již nyní tento kurz navštěvuje.

Sandra a její kamarádky Bára, Alenka a Peťula mají hraniční poruchu osobnosti. A protože ví, jak může tato nemoc člověka vyčlenit, rozhodly se otevřít výtvarně-edukativní dílny pro lidi s HPO a jejich blízké. Díky vám všem se Sandra a její kamarádky pilně připravují na první dílny.

Alice se od roku 2014 potýká s panickými atakami a stavy, které zažívá, zachycuje na analogový fotoaparát. Její sen – realizovat vlastní výstavu – rozprášila poslední panická ataka, ze které se teď dává dohromady. Kromě uměleckého a psychohygienického významu výstavy je pro Alici důležité přispět vlastním příběhem k destigmatizaci lidí s duševní nemocí. Na realizaci výstavy potřebovala 15.000 Kč a díky projektu již výstavu zrealizovala.

Více informací, příběhy a životní kroky z předchozích ročníků