Daruj

Pomoc s hledáním nového zaměstnání

Chcete se uplatnit a nevíte jak na to?

Pomáháme najít vhodné uplatnění lidem s duševním onemocněním, kteří se po prodělané nemoci chtějí znovu vrátit do zaměstnání se stálým pracovním poměrem, v chráněných podmínkách nebo se poohlížejí po tréninkovém zaměstnání. Konzultant Green Doors vám bezplatně poskytne podporu šitou na míru dle toho, co potřebujete k tomu, abyste práci získali a udrželi.

Co v programu získáte

  • pomoc při hledání vhodného zaměstnání
  • pomoc při sepsání životopisu
  • nácviky pohovorů
  • nácviky a zlepšení sociálních dovedností
  • možnost nácviku základů práce s PC (např. sestavení životopisu, hledání pracovních nabídek na internetu)
  • podporu v jednání se zaměstnavatelem (dojednávání podmínek práce, pomoc s vyřizováním administrativy, doprovody na pracovní pohovory nebo úřady)
  • možnost asistence při zapracování na novém místě, nácvik dovedností potřebných k udržení pracovního místa
  • podporu při vytváření strategií pro samotné fungování na pracovišti

Jak se přihlásit do programu

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

+420 773 913 052

prijem@greendoors.cz

Stáže ve firmách

Úspěšně zvládáte trénink v Green Doors? Nabízíme vám “stáže” ve spřátelených firmách.

Program zprostředkovává krátkodobé pracovní stáže ve spřátelených firmách Green Doors. Jsou určeny pro lidi s duševním onemocněním, kteří úspěšně využívají nebo dokončili trénink v některé z našich kaváren nebo restauraci a chtějí si ověřit získané pracovní a sociální dovednosti před nástupem do zaměstnání.

Zájemce o práci se individuálně schází s pracovním konzultantem, který mu je k dispozici po celou dobu programu, případně pomáhá i s přechodem do dalšího zaměstnání či služby.

Podmínkou přijetí do programu je stabilizovaný zdravotní stav.

  • ověření míry připravenosti na nové zaměstnání
  • další pracovní zkušenosti a možnost seznámit se s novým pracovním kolektivem
  • pomoc při zvykání si na novou práci a větší míru samostatnosti
  • podporu v jednání se zaměstnavatelem a pomoc při dojednávání pracovních podmínek

Nabízené pozice

  • obsluha v kavárně – obsluha hostů, příprava nápojů a jídel, úklid
  • personál v pekárně – výroba pečiva
  • prodavač/ka v pekárně – drobné pomocné práce na prodejně

Práci na jedné pozici lze vykonávat maximálně 300 hodin (cca 3–5 měsíců).

V případě zájmu o přechodné zaměstnávání nás neváhejte kontaktovat. Příjmový pracovník se s vámi sejde a vše vám vysvětlí.

vedoucí ZNTP a Sociální poradny
+420 774 913 058

zaclenovani.vedouci@greendoors.cz

Sociální poradna

Provedeme vás džunglí paragrafů

Je náročné se zorientovat se v ohromném množství informací, které se k duševní nemoci váže. Nebudete na to sami, pokud navštívíte naši bezplatnou sociální poradnu. Budete od nás odcházet například s odpověďmi na byrokratické postupy u žádosti o invalidní důchod či příspěvek na bydlení. Nebo dostanete informace o nejnovějších formách pomoci a zprostředkujeme Vám kontakty na odborníky a organizace, o kterých víme, že dokáží pomoci. Na poradnu se mohou obrátit lidé s duševním onemocněním, ale také jejich blízcí a přátelé. Konzultace jsou vždy zdarma.

S čím se na nás můžete obrátit

  • sociální zabezpečení – bydlení, práce, sociální dávky, invalidní důchody
  • aktuální nabídka sociálních a zdravotních služeb
  • informace o nemoci a formách pomoci
  • kontakty na prověřené odborníky a organizace

Konzultace není potřeba předem domluvit.

Křižíkova ul. 76/61  – každé pondělí od 15 do 17 hodin

Zobrazit na mapě

Kavárna V. kolona – každé 1. pondělí v měsíci

Pondělní odpoledne se Vám nehodí?  Napište na zamestnavani@greendoors.cz , nebo zavolejte +420 774 913 029 / Daniela Kalousová a domluvíme se na jiném termínu.

Dotazy můžete také zatelefonovat či napsat

  • +420 774 913 029 – každý pracovní den od 9 do 17 hodin
  • zamestnavani@greendoors.cz – odpověď obdržíte do 7 dnů

Kariérové poradenství

Nejste spokojeni se současnou pracovní situací, uvažujete o změně povolání nebo si jen chcete ověřit své silné stránky?

Individuální program nabízí:

  • mapování silných a slabých stránek
  • odhalení strategií zvládání stresu a motivace k výkonu práce
  • individuální řešení a rozvoj pro úspěšnou orientaci na trhu práce

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Na základě individuální domluvy se snažíme vyjít vstříc vašim časovým možnostem.

Michaela Kralertová

pracovní konzultantka

+420 773 913 051

pracovni.konzultant@greendoors.cz

PC kurzy

Chcete se naučit pracovat s počítačem a zvýšit tak svoji možnost uplatnění na trhu práce ?

Nabízíme Vám možnost absolvování kurzů počítačových dovedností. Kurzy povede externí lektorem Michal Veselka, který vystudoval kybernetiku a robotiku na ČVUT v Praze a 7 let pracuje ve firmě zabývající se řídicími systémy. Zabývá se programováním softwaru i vývojem hardwarových zařízení, týkajících se měření a bezpečnosti.

Kurzy se konají vždy v PONDĚLKY  /16.30 – 18.00/

Kurz Bezpečnost na internetu (rizika sociálních sítích, bezpečná hesla, fake-news, spam)

Prezentace lektora, lehká úroveň, max. 8 účastníků

  • 30. 09. 2019    Jak (bezpečně) brouzdat internetem
  • 07. 10. 2019    Soukromí na sociálních sítích
  • 14. 10. 2019     E-mailové (ne)bezpečí

Kurz Kancelářské balíky I. (Word, Excel, PowerPoint)

Interaktivní workshop, lehká úroveň, max. 5 účastníků

  • 21. 10. 2019     Word – i slova potřebují formát
  • 28. 10. 2019     státní svátek
  • 04. 11. 2019     Excel – tabulky a čísla nejsou nepřátelé
  • 11. 11. 2019     PowerPoint – prezentace od píky
  • 18. 11. 2019     Word, Excel a PowerPoint jak je neznáte

Kurz Kancelářské balíky II. tipy a triky (Word, Excel, PowerPoint)

Interaktivní workshop, vyšší úroveň, max. 5 účastníků

  • 25. 11. 2019     Word – struktura je náš kamarád
  • 02. 12. 2019     Excel – snadno a efektivně
  • 09. 12. 2019     PowerPoint – přehlednost je základ
  • 16. 12. 2019     Word, Excel a PowerPoint jak je neznáte

Na kurz je možné přinést si vlastní notebook s poslední platnou verzí MS Office. Pro ostatní účastníky budou připraveny notebooky GD k zapůjčení pro potřeby kurzu.

Kurzy jsou uzavřené, je nutné se přihlásit předem.

Přihlašování u vedoucího ZNTP Jaroslava Neuvirta,

+420 773 913 058

Trénink mozku

Chcete zjistit, jak jste na tom s pamětí, pozorností, učením?

Aktuálně máme v kurzu volná místa! Přihlašte se ještě dnes!

Máte chuť potrénovat mozek?

Máte pocit, že si nic nepamatujete? Bojíte se, že vás prodělaná nemoc připravila o schopnost se soustředit? Máte nejasnosti ohledně vašich dalších profesních a studijních plánů, protože si nejste jisti vašimi schopnostmi se něco nového naučit? Pokud “ano”, nabízíme vám možnost zapojit se do Tréninku kognitivních funkcí.

  • možnost projít diagnostikou paměti, pozornosti a učení
  • individuální nebo skupinový trénink mozku
  • prostor pro zlepšení v oblastech, které vám působí potíže
  • rady a tipy, jak zlepšit své schopnosti, popř. lépe využívat ty stávající
  • podporu při hledání vhodné profese

Trénink probíhá formou skupiny v kanceláři Green Doors, Křižíkova 76/61 každé pondělí od 10 do 12 hodin.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat:

Samotáři

Skupina pro lidi, kteří se cítí sami, případně se bojí samoty. Co nám samota dává a naopak bere? Jak rozšířit své sociální síťě kolem sebe?

Kdy a kde?

úterky v lichém týdnu

Křižíkova 76/61, kancelář Začleňování na trh práce, kousek od  metra Křižíkova

Přihlašování a informace:

Není potřeba se předem hlásit, stačí, když přijdete. Pokud máte dotazy, kontaktujte nás:

František Šuranský
odborný poradce
+420 603 423 936
poradce@greendoors.cz

Kurz porozumění duševní nemoci

Další běh kurzu bude otevřen v roce 2020.

  • formou pravidelných setkání 1x / týden

Kde?

Co vás čeká?

Vytvoříte si protikrizový plán, dostanete konkrétní teoretické i praktické informace a techniky, které můžete využít v procesu zotavení a v práci se svým osobním příběhem.

Kurz vede: terapeut František Šuranský

773 913 052 / poradce@greendoors.cz

Na kurz se přihlašujte předem, jednotlivá setkání na sebe navazují. Pokud už kurz běží a vy o něj máte zájem, kontaktujte nás, budete zařazeni mezi náhradníky.

Kurz je ZDARMA a je určen lidem s duševním onemocněním.

Podpůrné skupiny

Chcete si popovídat s někým, kdo je s vámi na jedné lodi?  Přidejte se k nám do Podpůrné skupiny. Přinášet můžete vlastní témata, nebo jen sedět a naslouchat ostatním. Ve skupině bývá většinou kolem 5 lidí.

„Je to taková vzpruha, takový záchytný bod.“ Martin

„Dozvídám se něčí zkušenosti, zážitky, pocity. Dneska se moc nemluví o pocitech.“ Alexis

  • I.   skupina –  pro lidi se zkušeností s duševním onemocněním – každá středa  / 15:30 – 17:30 /
  • II.    skupina – pro lidi se zkušeností s psychózou –  úterky v sudém týdnu / 14:30 – 16:30 /
  • III.   skupina – pro osoby blízké – pro rodiče, kamarády, partnery… Máte v okolí blízkého člověka s duševním onemocněním a nevíte si příliš rady? – úterky  v sudém týdnu/ v 17:30 – 19:30 /

Skupiny vede

František Šuranský (psychoterapeut, který má zkušenosti s vedením podpůrných skupin a především s lidmi s duální diagnózou). Na  I. a II. skupině se k němu přidává i peer konzultantka, která má osobní zkušenost s duševním onemocněním a psychotickými stavy.

Kde?

Křižíkova 76/61, Praha 8, (zvonek Začleňování na trh práce)

Není potřeba se předem hlásit, stačí přijít. Pokud máte jakékoli otázky ke skupině, neváhejte nás kontaktovat:

Další zájmové akce

Mindfulness relaxace

Naše dobrovolnice, studentky psychologie, pro Vás připravily kurz zaměřený na psychickou relaxaci a odpočinek.

Kde?

Kancelář Green Doors, Křižíkova 76/61, místnost pro skupinové aktivity

Kdy?

Čtvrtky od 13:00 – 14:00. / 21.11, 28.11, 5.12, 12.12, 19.12,9.1, 16.1, 23.1/

Co Vás čeká?

Různé relaxační techniky (např.progresivní svalová relaxace, autogenní trénink) s hudbou a komentářem.

Jak se přihlásit?

E-mailem nebo osobně na podpůrných skupinách  / komunitách klientů.

Kontaktní osoba: Milena Venuše Boublíková (peervenuse@greendoors.cz)

Kurz je určen lidem s duševním onemocněním a je ZDARMA.

Pohodlné oblečení a karimatky s sebou.

Zaměstnávejte člověka s duševním onemocněním

Není se čeho bát – stačí být jen o trošku trpělivější nadřízený. Lidé s duševním onemocněním chtějí pracovat, ale uplatnění shánějí těžce. Zaměstnejte jednoho našeho klienta a my vám pomůžeme s jeho zaučením.

Vyplatí se to

  • Vstřícný přístup zlepší firemní reputaci v očích veřejnosti.
  • Získáte nárok na daňové úlevy a státní příspěvky.
  • Splníte státní kvótu zaměstnanců se zdravotním postižením.

V případě zájmu o spolupráci nás kontaktujte. Rádi vám vše vysvětlíme.

Kontaktujte nás

Odpovědné firmy