Daruj
Posunout dolů
Café Na půl cesty
Cultural oasis of effortless relaxation in Na Pankráci park. Více informací o nás
Mlsná kavka
Vegetarian restaurant for gourmets a stone’s throw from Florenc. Více informací o nás
V. kolona
A haven for coffee-lovers located in the Bohnice hospital premises. Více informací o nás
Social counselling and Integrating into the Labour Market
We can help you in numerous ways to lead a satisfying life. Více informací o nás
Coffee with Purpose
You can express how our work has Purpose with just a cup of coffee. Více informací o nás

Who are we?

We educate, we break down prejudices and using the example of our cafés, we show that people with mental illnesses can – and want to –find work. They just need support to begin with. And that’s what we do.

We help people with schizophrenia live a satisfying life. We provide our clients with training for work in busy and popular cafés where they can overcome the obstacles caused by their illnesses, and enjoy a feeling of success. We also provide counselling and services which help them find their way through the jobs market, and we actively contact companies which want to employ people with schizophrenia.

more information about us

About schizophrenia

Schizophrenia is a serious and fairly frequent mental disorder – roughly one in a hundred will suffer from it. It occurs when a number of different causes, inherited and of external origin, come together. People with schizophrenia lose contact with reality, and they hear or see things which are not real. Influenced by their ideas, they can then act unusually and disproportionately. Schizophrenia can be treated, however, significantly reducing the disease’s impact on daily life, and in a third of cases completely healing it.

more information about schizofrenia

News

There’s always something happening at Green Doors. We also publish news on Facebook and in our newsletter.

More info (CZE)

Podpůrná skupina: Jak může člověk prospět společnosti?

Chcete si popovídat s někým, kdo je s vámi na jedné lodi? S někým, kdo zná trable života s diagnózou duševního onemocnění? Přidejte se k nám do Podpůrné skupiny. Přinášet můžete vlastní témata, nebo jen sedět a naslouchat ostatním. Kapacita skupiny je 8 lidí, účast na skupině je nezávazná. „Je to taková vzpruha, takový záchytný […]

Do V. kolony nejen na kávu, ale taky na brigádu!

Kámoš blázní, co s tím? O tom si s vámi popovídáme u kávy…

Povídání u šálku kávy na téma duševního zdraví – nové poznatky, praktické informace, zkušenosti… Host: Blanka Kašparová, maminka syna se zkušeností s duševním onemocněním a laická poradkyně pro rodiče lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Setkáním vás provedou: Erika Fockeová a Magdaléna Poláková – terapeutky v tréninkových kavárnách Green Doors pro lidi s duševním onemocněním […]

DOBROvolníci přijďte nám pomoct do V. kolony

Jarní vzdělávání a aktivity v Green Doors

Přinášíme opět nabitý program kurzů, aktivit, tématických setkání… Udělejte něco pro sebe, naplánujte si ve svém diáři, které dny nesmíte promeškat. Tentokrát vychází program rovnou na 3 měsíce dopředu – tedy duben, květen a červen. Těšíme se na vás!

Přijďte na trénink mozku. Nabízíme skupinové a individuální lekce.

V. kolona slaví 20 let

Program oslav, trocha historie, příběhy… To vše najdete ZDE

V. kolona navlékla nová trička. Můžete je mít i vy!

Nová trička, tašky, kšiltovky… K dostání jsou na baru v V. koloně nebo nám napište na kancelar@greendoors.cz.

Ohlédnutí za zimou, minulým rokem i do historie V. kolony

Nový newsletter přináší ohlednutí nejen za zimou, ale i za celým minulým rokem v Green Doors a v případě Kolony jdeme i dál do historie 🙂 Nechybí ani zajímavé tipy a pozvánky… Tak pěkné počtení! CHCI SI PROHLÉDNOUT NEWSLETTER

Calendar

Participation in some of our events is the easiest way to support us. The profit goes to our activities which help people with schizophrenia to live a satisfied life.

    Responsible companies

    Our partners