Daruj
Posunout dolů
Café Na půl cesty
Cultural oasis of effortless relaxation in Na Pankráci park. Více informací o nás
Mlsná kavka
Vegetarian restaurant for gourmets a stone’s throw from Florenc. Více informací o nás
V. kolona
A haven for coffee-lovers located in the Bohnice hospital premises. Více informací o nás
Social counselling and Integrating into the Labour Market
We can help you in numerous ways to lead a satisfying life. Více informací o nás
Coffee with Purpose
You can express how our work has Purpose with just a cup of coffee. Více informací o nás

Who are we?

We educate, we break down prejudices and using the example of our cafés, we show that people with mental illnesses can – and want to –find work. They just need support to begin with. And that’s what we do.

We help people with schizophrenia live a satisfying life. We provide our clients with training for work in busy and popular cafés where they can overcome the obstacles caused by their illnesses, and enjoy a feeling of success. We also provide counselling and services which help them find their way through the jobs market, and we actively contact companies which want to employ people with schizophrenia.

more information about us

About schizophrenia

Schizophrenia is a serious and fairly frequent mental disorder – roughly one in a hundred will suffer from it. It occurs when a number of different causes, inherited and of external origin, come together. People with schizophrenia lose contact with reality, and they hear or see things which are not real. Influenced by their ideas, they can then act unusually and disproportionately. Schizophrenia can be treated, however, significantly reducing the disease’s impact on daily life, and in a third of cases completely healing it.

more information about schizofrenia

News

There’s always something happening at Green Doors. We also publish news on Facebook and in our newsletter.

More info (CZE)

#chodimevtomspolu – originální ponožky k 20. výročí Kolony

V. kolona slaví 20 let a k tomuto výročí vychází limitovaná edice ponožek s motivy, které jsou pro kavárnu typické už od začátku jejího provozu. Chcete v tom chodit s námi? Ponožky jsou k dostání přímo v kavárně V. kolona. Nebo nám napište na kancelar@greendoors.cz. Cena je 150 Kč. Ponožky jsou k dispozici ve dvou […]

Na podpůrných skupinách s šálkem čajem…

V rámci programu Nadace Kooperativy Strom Života jsme měli možnost si přát dárek pro naše klienty ve službě Začleňování na trh práce. Přáli jsme si velkou konvici na čaj pro podpůrné skupiny, kde sdílíme jeden čaj i v 10 lidech. Dostali jsme nejen krásnou konvici, ale i velkou kazetu čajů. Moc děkujeme!

Vánoční oběd v Koloně. Jídlo zdarma.

Chceme si dát sváteční oběd se všemi, kdo nechtějí být přes svátky sami a chtějí zažít společné předvánoční chvíle. V neděli 23.12 od 14:00. Pochutnáme si na tradičním bramborovém salátu se sójovými řízky. Živá hudba k poslechu a jídlo zdarma. Zve Food Not Bombs ve spolupráci s V. kolonou

Vánoční dárek: Možná máte chytrý telefon, přesto si poznámky píšete tužkou na papír…

Více informací o diáři najdete zde: https://www.greendoors.cz/cs/projekty/motivacni-diar/

Mindfulness relaxace se studentkami psychologie.

Umíte to? Na chvíli se zastavit a relaxovat? Člověk, jenž ovládá relaxaci, mívá pevnější duševní i tělesné zdraví, lepší pracovní výkonnost i lépe spí.

Vánoční podpůrná skupina

Podpůrná skupina se tentokát bude týkat tématu “Vánoční svátky a Já”. Vánoční čas je často označován jako radostný, ale člověk může zažít i těžké chvíle. Proto si ve skupině můžeme posdílet zkušenosti, jak to s užitím/přežitím Vánoc máme, na co se těšíme, čeho se bojíme, co nám pomáhá a co naopak přitěžuje. Na podpůrnou skupinu […]

English Coffee v Café Na půl cesty.

Chcete si oprášit svou mluvenou angličtinu? Naučit se nová slovíčka? Chcete se zdokonalit v konverzaci? Přijďte posedět nad šálkem kávy, nebo čaje a popovídat si v angličtině.

Nechce se vám jezdit do Karlína? Nevadí, naši poradnu můžete navštívit přímo v Bohnicích v V. koloně

Provedeme vás džunglí paragrafů každé 1. pondělí v měsíci za námi můžete dojít přímo do V. kolony od 15 do 17 hodin V. kolona Ústavní 91, 181 02, Praha 8 Zobrazit na mapě Je náročné se zorientovat se v ohromném množství informací, které se k duševní nemoci váže. Nebudete na to sami, pokud navštívíte naši […]

Ani v listopadu a v prosinci není v Green Doors žádná nuda

Calendar

Participation in some of our events is the easiest way to support us. The profit goes to our activities which help people with schizophrenia to live a satisfied life.

    Responsible companies

    Our partners