CHCI DAROVAT
Vítejte v podniku

V. kolona

Tréninkový podnik GreenDoors z. ú.
Více o podniku

V. kolona

Každý den 12.00 — 18.00

Veliká okna, výhled do zahrady, pro někoho srdcová záležitost, pro každého originální prostor s jedinečnou atmosférou. Místo potkávání u šálku kávy. Pro lidi zotavující se po duševním onemocnění je to „příprava na budoucnost“, dostávají tady nejen příležitost vrátit se k práci a zase si věřit, ale nachází zde i porozumění a možnost být součástí komunity. Odnáší si odsud „pocit nezávislosti, naději na život, poznání, jak reagují na zátěž, možnost něco se naučit a získat sebedůvěru v gastronomickém oboru“. Pomyslná i skutečná zeď mezi různými světy se v kavárně boří.

Jídelní lístekTvoříte? Vystavte svá díla u nás!

Kulturní program

Přijít se pobavit je ten nejsnazší způsob, jak nás podpořit.

 • 01
  Červenec
  0:00 - 31.08.
  00:00

  Prázdninová výstava F

  Na léto se k nám (na stěny) vrací Skupina F, okruh autorů a autorek se zkušeností duševního onemocnění sdružený pod organizací Fokus Praha, s výstavou Duše jako múza. Vítáme u nás Skupinu F už potřetí, pokaždé s jinými autory a jinými díly a je nám ctí. Přijďte se podívat.

 • 22
  Srpen
  18:00 - 22.08.
  20:00

  KOMÁŘÍ MARŠ a přátelé

  Kavárna V.kolona a spolek České galerie Vás srdečně zvou na koncert kapely Komáří marš a přátelé. Koncert se koná u příležitosti výstavy Letní duše jako múza, kterou si můžete v kavárně V.kolona prohlédnout až do konce srpna. Těšíme se na setkání s Vámi u sklenky limonády či dobře kávy!

 • 08
  Září
  17:00

  Vernisáž výstavy Bohnice za 20 let + beseda se Simonou Papežovou

  text bude doplněn

 • 11
  Září
  12:00

  Benefiční běh areálem

  Benefiční běh areálem na podporu tréninkové kavárny V. kolona, která poskytuje pracovní a sociální rehabilitaci lidem s duševním onemocněním. Proběhněte se areálem psychiatrické nemocnice, kde se paprsčitě rozbíhají aleje stromů k více ne...

 • 15
  Září
  19:00

  KinoKolona: Loupežníci lesa (Týden pro klima)

  Je tady podzim a s ním i oblíbené projekce v nejlepší bohnické kavárně. Tentokrát si pustíme dokument Loupežníci lesa, ve kterém se environmentální aktivisté jako špioni vydávají za odhalením nelegálního obchodování se dřevem z evropských lesů, které jsou nemilosrdně káceny za účelem zisku pen...

Rehabilitace - V. kolona

Většinu personálu kavárny tvoří lidé se zkušeností s psychotickým onemocněním a pacienti bohnické nemocnice, kteří zde cvičí své základní pracovní a sociální dovednosti. Připravují se na náročnější rehabilitační programy v našich dalších podnicích Café Na půl cesty a Mlsná kavka , nebo na práci na volném trhu.

Více o rehabilitaci

Adresa: Ústavní 249, PN Bohnice, Divadlo Za plotem
181 00 Praha 8
Otevírací doba:

PO – NE
12,00 – 18,00

 

Další kontakty

Telefon: 777 913 058 E-mail: v.kolona@greendoors.cz

PRO ZÁJEMCE O REHABILITACI
Filip Řádek
+420 774 913 059
kolona.prijem@greendoors.cz

PROVOZNÍ
Zuzana Petráchová
+420 774 913 028
kolona.provoz@greendoors.cz

VÝSTAVY
Tadeáš Polák
+420 774 198 270
kolona.vystavy@greendoors.cz