Daruj
16
January
19:00
Thursday

KinoKolona: Dobrá smrt / Spolu sami / diskuze

Třetí lednový čtvrtek zasvětíme v Koloně nelehkému tématu: smrti. Čeká vás krátký animovaný film “Spolu sami” a stylizovaný dokumentární film “Dobrá smrt”. Po filmovém bloku bude krátká diskuze s lektorkami z organizace Cesta domů (www.cestadomu.cz).

DOBRÁ SMRT / 83´ / TOMÁŠ KRUPA / 2018
Musela se dívat, jak její matka umírá na tehdy nediagnostikovatelnou svalovou dystrofii. I tělo dvaasedmdesátileté Janette ochabuje, nemoc rychle postupuje. Rozhodla se, že na rozdíl od matky ze světa odejde důstojně. Ovšem Velká Británie jí legální možnost „dobré smrti“ nenabízí. Pro eutanazii si musí dojet do Švýcarska…

S vnitřním klidem organizuje svůj odchod, zatímco Janettini blízcí prožívají emocionální bouři – především její syn, který rovněž trpí dystrofií. Vztahové drama se stupňuje s blížící se smrtí.

Režisér Tomáš Krupa využil k vyprávění stylizované prvky hraného filmu, které pocit autenticity ještě umocňují.

SPOLU SAMI / 10´ DIANA CAM VAN NGUYEN / 2018´
V krátkém emotivním filmu o životě po ztrátě milované osoby autorka podmanivě zpracovává těžké téma pomocí technik hraného
i animovaného filmu. Reálné zážitky vypravěčů doplněné o animované rekonstrukce bolestných situací vytváří truchlivý náhled do myšlenek trojice mladých lidí, kteří jsou předčasně vystaveni problematice smrti.

Oba filmy promítáme díky projektu KineDok – www.kinedok.net

Calendar

Participation in some of our events is the easiest way to support us. The profit goes to our activities which help people with schizophrenia to live a satisfied life.