CHCI DAROVAT

Komu pomáháme

Pomáháme lidem se zkušeností s duševním onemocněním, jejichž stav je víceméně stabilizovaný, v některých případech mají invalidní důchod. Jsou ve věku od 18 do 75 let a mají trvalé bydliště, nebo se dlouhodobě zdržují v Praze.

 

 

Jak pomáháme

Pomáháme jim získat pracovní a sociální dovednosti, které jim umožní lépe se připravit na vstup do běžného zaměstnání. Nabízíme více modelů tréninku pracovních dovedností (pracovní rehabilitace), z nichž některé zároveň umožňují výdělek.

Lidé s duševním onemocněním, kteří nemají vyšší kvalifikaci a kterým vyhovuje méně psychicky náročná práce, jsou přínosem zejména práce pomocné.

Značné procento lidí s duševním onemocněním má však na rozdíl od lidí s mentálním postižením kvalifikační předpoklady k vykonávání odborné práce (VŠ nebo SŠ vzdělání). Stupeň zátěže v takovéto práci by však neměl být příliš velký.

Více o tréninku pracovních dovedností dále.

O tréninku pracovních dovedností

Jedná se o službu připravující zájemce na vstup do zaměstnání, práce. Zájemci si v rámci našich programů rozvíjejí a obnovují zejména pracovní dovednosti. Trénink pracovních dovedností probíhá v našich kavárnách –  Café Na půl cesty, Mlsná kavka a V. kolona.

O diagnózách

Pomáháme lidem trpícím duševním onemocněním ze širokého okruhu diagnóz. Pokud chcete vědět více přejděte ZDE.

Pro odborníky

Pokud jste pracovník v sociálních službách, nebo psychiatr a potřebujete o našich službách více informací, můžete kontaktovat  naše pracovníky – kontaktujte nás.

Pokud chcete dostávat aktuální informace a nabídky – napište nám na rehabilitace@greendoors.cz.