PODPOŘTE NÁS

Komu pomáháme

Pomáháme lidem se zkušeností s duševním onemocněním, jejichž stav je víceméně stabilizovaný, v některých případech mají invalidní důchod. Jsou ve věku od 18 do 75 let a mají trvalé bydliště, nebo se dlouhodobě zdržují v Praze.

 

 

Jak pomáháme

Pomáháme jim získat pracovní a sociální dovednosti, které jim umožní lépe se připravit na vstup do běžného zaměstnání. Nabízíme více modelů tréninku pracovních dovedností (pracovní rehabilitace), z nichž některé zároveň umožňují výdělek.

Lidé s duševním onemocněním, kteří nemají vyšší kvalifikaci a kterým vyhovuje méně psychicky náročná práce, jsou přínosem zejména práce pomocné.

Značné procento lidí s duševním onemocněním má však na rozdíl od lidí s mentálním postižením kvalifikační předpoklady k vykonávání odborné práce (VŠ nebo SŠ vzdělání). Stupeň zátěže v takovéto práci by však neměl být příliš velký.

Více o tréninku pracovních dovedností dále.

O tréninku pracovních dovedností

Jedná se o službu připravující zájemce na vstup do zaměstnání, práce (vyjma chráněné dílny, která je sama o sobě již chráněným, ale konkrétním pracovištěm zaměstnavatele). Zájemci si v rámci našich programů rozvíjejí a obnovují zejména pracovní dovednosti. Trénink pracovních dovedností probíhá v našich kavárnách –  Café Na půl cesty, Mlsná kavka a V. kolona.

O diagnózách

Pomáháme lidem trpícím duševním onemocněním ze širokého okruhu diagnóz. Pokud chcete vědět více přejděte ZDE.

Pro odborníky

Aktuálně volná místa v rehablitaci najdete zde.

Pokud jste pracovník v sociálních službách, nebo psychiatr a potřebujete o našich službách více informací, můžete kontaktovat  naše pracovníky – kontaktujte nás.

Pokud chcete dostávat aktuální informace a nabídky – napište nám na rehabilitace@greendoors.cz.

Zanechte nám Váš e-mail

 

Zaměstnávejte člověka s duševním onemocněním

Není se čeho bát – stačí být jen o trošku trpělivější nadřízený. Lidé s duševním onemocněním chtějí pracovat, ale uplatnění shánějí těžce. Zaměstnejte jednoho našeho klienta a my vám pomůžeme s jeho zaučením.

Vyplatí se to

  • Vstřícný přístup zlepší firemní reputaci v očích veřejnosti.
  • Získáte nárok na daňové úlevy a státní příspěvky.
  • Splníte státní kvótu zaměstnanců se zdravotním postižením.

V případě zájmu o spolupráci nás kontaktujte. Rádi vám vše vysvětlíme.

Kontaktujte nás

Odpovědné firmy