CHCI DAROVAT

Vítejte v Green Doors

Jsme nezisková organizace, která vznikla v roce 1993. Jsme vždy o krok napřed. Naše tréninková kavárna Café Na půl cesty byla první tréninkovou kavárnou v ČR a střední Evropě. Ani po 30 letech nezůstáváme stát na místě. Neustále se zlepšujeme. Dál předáváme naději, že také s duševní nemocí lze pracovat a žít spokojený život. Spolupracujeme se zaměstnavateli, kteří stejně jako my věří, že zaměstnávání lidí se znevýhodněním je samozřejmostí. Na příkladu našich kaváren ukazujeme každý den, že to jde. A protože každý příběh může něco změnit, i my měníme postoje veřejnosti k tématu duševního zdraví. Jsme místem pro setkávání, kde každý může být viděn a slyšen.

NAŠE POSLÁNÍ

Lidem s duševním onemocněním otevíráme dveře ke všedním radostem a starostem

 

NAŠE VIZE

Život lidí s duševním onemocněním se odehrává v běžné společnosti a jejich zaměstnávání je samozřejmostí.   

NAŠE HODNOTY

Respekt

Lidi přijímáme v jejich pestrosti a jedinečnosti, každý může být sám sebou. Dáváme prostor k seberealizaci. S respektem přistupujeme ke klientům, kolegům, zákazníkům.

Spolupráce

Táhneme za jeden provaz, hledáme řešení spíše než problémy. Vzájemně se podporujeme a jsme si nápomocní, snažíme se vytvářet dobrou atmosféru. V týmech se neustále ladíme, ke spolupráci aktivně zveme kolegy, odborníky, rodiny klientů a komunitu.

Zotavení

Víme, že z duševního onemocnění je možné se zotavit. Zotavení probíhá v komunitě, proto jsme i s klienty její součástí. Provázíme lidi s duševním onemocněním na jejich cestě, učíme je převzít jejich díl zodpovědnosti. Předáváme naději na úzdravu.


Registrace u Ministerstva vnitra pod č.j: VS /1-21725/93-R ze dne 26.08.1993. Green Doors z. ú. je zapsaný v rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze v oddílu U, vložce číslo 196

Předseda správní rady zapsaného ústavu: MUDr. Jan Lorenc
Členové správní rady:  Mgr. Lucie Broukalová, Bc. Andrea Studihradová

Naše historie

Práce v neziskovce

Stáže

Víme, jak je praxe důležitá, a tak ji rádi zprostředkujeme budoucím odborníkům. Délka a náplň stáže se vždy určuje tak, aby byla relevantní pro studium stážisty. Můžete nás navštívit v rámci jednodenní exkurze, nebo se přímo zapojit – na týden, měsíc i víc.
Více o stážích

Volná místa

Zajímá tě práce v neziskovém sektoru? Hledáš smysluplnou práci, která pomáhá druhým? V tom případě jsi ideální kandidát na práci v Green Doors!
Koho aktuálně hledáme?