PODPOŘTE NÁS
21
October
19:00
Thursday

KinoKolona: Osobní život díry

Areál Psychiatrické nemocnice Bohnice, ve kterém sídlí naše krásná kavárna, je sice stále zavřený, na občasnou kulturu k nám ale zavítat můžete: je jen potřeba dodržovat aktuální opatření a prokázat se příslušnou vstupenkou (odkaz bude brzy doplněn). Tak do toho, přijďte třeba na tuto filmovou projekci! Vstup zdarma.

Poetický film Osobní život díry Ondřeje Vavrečky formálně vychází z dokumentárního filmu, který však překračuje k otevřené, hravé, experimentující formě. Pojednává o podstatě našeho světa a tu netvoří něco pevného, nýbrž je spíše plná děr, což ukazuje např. struktura hmoty. S hravostí, lehkostí i naléhavostí objevuje různé druhy prázdnoty. Svět potřebuje ty prázdné prostory, aby se mohl kam hýbat. Krátké momenty extáze jsou střídány čekáním ptáků marabu, hardcore filosofie je proplétána s banalitou každodennosti. Film obsahuje rozhovory s odborníky a je doplněn hranými scénami. Film je natočen na prošlý a čerstvý 16mm film a je završením pentalogie filmů filmaře a pedagoga FAMU Ondřeje Vavrečky. 

Calendar

Participation in some of our events is the easiest way to support us. The profit goes to our activities which help people with schizophrenia to live a satisfied life.