CHCI DAROVAT

PSYMULÁTOR

 

Psymulátor je zážitkový stan, který jsme vytvořili ve spolupráci s našimi klienty za účelem osvěty duševního zdraví. Jde o interaktivní prostor, ve kterém působí vizuální, sluchové a hmatové vjemy, které simulují prožitek duševního onemocnění. Můžete si vyslechnout střípky vyprávění, které lidé se zkušeností s duševním onemocněním sdílí a zároveň si vyzkoušet prožitek duševní nemoci na vlastní kůži. Hlavním cílem projektu je zprostředkování tematiky duševního onemocnění veřejnosti osobní a interaktivní formou.

 

LÍBÍ SE VÁM PSYMULÁTOR?

Rádi byste šířili osvětu v oblasti duševního zdraví s námi a věděli byste, kam dále naše osvětové projekty uvést?

Cílíme zejména na firemní prostředí, studenty, veřejné a kulturní akce.

 

Psymulátor byl například součástí Prague Pride festivalu, Uteč z kolony, Bohnice na Housce, TEDxYouth Prague, Dne zdraví a sociálních služeb a dalších akcí.

 

Kontaktujte nás a domluvíme se.

greendoors@greendoors.cz

 

Technické parametry Psymulátoru

Zážitek v Psymulátoru je veden instrukcemi ze sluchátek. Součástí stanu je i bezpečnostní upozornění na psychické stimuly (problikávací světlo, intenzivní zvuky apod.). Program trvá cca deset minut. Organizátoři projektu budou připraveni řešit akutní závady, stejně tak jsou zodpovědní za složení a rozložení stanu a jeho údržbu.