CHCI DAROVAT

Poradna

Duševní nemoc obrací život naruby. Podáváme pomocnou ruku.

Ztrácíte se v množství informací? Nevíte, kam se obrátit?

Navštivte naši bezplatnou sociální poradnu.

Často se nás ptáte, zda máte nárok na invalidní důchod či příspěvek na bydlení. Na to umíme odpovědět, pomůžeme Vám se zpracováním žádostí a klidně Vás na úřad doprovodíme. Umíme Vám poradit v oblasti bydlení, sociálních dávek i dluhů nebo Vám zprostředkovat kontakty na návazné služby, které zrovna potřebujete, ale sami nevíte, kde pomoc hledat.

Pomáháme s orientací v oblasti duševního zdraví a nabízíme poradenství i pro osoby blízké.

Domluvte si konzultaci

Od pondělí do pátku, vždy od 9.00 do 16.00, nás můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 774 913 029 nebo na emailu ema.martincova@greendoors.cz a my Vám nabídneme termín setkání.

Setkání se může uskutečnit kdekoliv po Praze.

 


 

Zároveň jsme součástí forenzního multidisciplinárního týmu.

FMT (forenzní multidisciplinární tým) vznikl jako součást realizace opatření Strategie reformy psychiatrické péče schválené MZ ČR, jejímž hlavním záměrem je přesun těžiště péče o osoby s vážným duševním onemocněním do jejich přirozeného prostředí. Jsme jedním ze dvou týmů v ČR a efektivně propojujeme ambulantní péči s terénní péčí.

Podporu zajišťuje multidisciplinární tým složený z psychiatra, psychologa, sexuologa, adiktologa, psychiatrické sestry, sociálních pracovníků a administrativního pracovníka.

Cílovou skupinou pro FMT jsou dospělí klienti s nařízeným ochranným léčením ambulantním všech typů (psychiatrické, sexuologické, protialkoholní a protitoxikomanické a jejich kombinace).

Způsob přijetí:

– na základě nařízení ochranné ambulantní léčby soudem,

– přeměna ochranné léčby ústavní na formu ambulantní,

– převod výkonu ochranné léčby z jiné ambulance,

– klienti mohou  FMT kontaktovat sami.

Péči poskytujeme ambulantní i terénní formou. Hlavním cílem služby terénního týmu je poskytování služby v přirozeném prostředí pacienta/klienta. Konzultačně se na nás mohou obracet klienti i kolegové z řad odborníků.

V rámci FMT spolupracujeme také s úřady, soudy nebo ambulantními lékaři. Neméně důležitá je spolupráce s návaznými službami, které se věnují např. podpoře bydlení, volnočasovým aktivitám, programům zaměstnávání atd.

Zaměřujeme se na prevenci hospitalizací pacientů/klientů s ambulantním OL nebo jejich zkracování v případě léčby ústavní. Napomáháme k reintegraci do vlastního sociálního prostředí a nabízíme individuální péči. Mapujeme hlavní oblasti rizika, podporujeme protektivní faktory, zjišťujeme potřeby pacientů a společně budujeme individuální terapeutický plán zaměřený na klinické a sociální zotavenítů/klientů.

 

FMT Bohnice sídlí ve zvýšeném přízemí oddělení 19 v areálu PN Bohnice, na adrese Ústavní 91, Praha 8 – Bohnice.

Jak se k nám dostanete?

MHD – ze stanice metra Kobylisy: Autobusem č. 177 nebo 200do stanice Odra a poté projděte parkem směrem k hlavnímu vchodu nemocnice.

Nebo ze zastávek „Podhoří“ (přívoz) – „Zoologická zahrada“ – „Botanická zahrada Troja“ bus 235 do zastávky „Nemocnice Bohnice – Centrální terapie“.