Daruj
Posunout dolů
Café Na půl cesty
Kulturou našlapaná oáza nenucené pohody v parku Na Pankráci. Více informací o nás
Mlsná kavka
Vegetariánská restaurace pro mlsné jazýčky kousek od Florence. Více informací o nás
V. kolona
Útočiště pro milovníky kávy schované v areálu bohnické nemocnice. Více informací o nás
Pomoc s návratem do zaměstnání
Ke spokojenému životu pomáháme hned několika způsoby. Více informací o nás
Motivační diář
Lidé s duševním onemocněním chytají v Green Doors balanc. Zkuste to s naším diářem taky. Více informací o nás

Kdo jsme?

Vzděláváme, boříme předsudky a na příkladu našich kaváren dokazujeme, že lidé s duševním onemocněním mohou – a chtějí – být platní na trhu práce. Jen potřebují podpořit v začátku. A přesně to děláme.

Pomáháme lidem s duševním onemocněním, zejména se schizofrenií, najít v životě balanc. Poskytujeme jim trénink pracovních dovedností v rušných a navštěvovaných kavárnách, kde překonávají překážky způsobené nemocí a zažívají pocit navracené sebedůvěry. Také poskytujeme poradenství a služby, které jim pomáhají zorientovat se na trhu práce, a aktivně oslovujeme firmy, které chtějí lidem s duševním onemocněním nabídnout zaměstnání.

Více informací o nás

O schizofrenii a dalších diagnózách

Schizofrenie je závažná a poměrně častá duševní porucha – onemocní zhruba jeden ze sta. Vzniká společným působením řady různých příčin vrozeného i vnějšího původu. Lidé se schizofrenií ztrácejí kontakt s realitou, slyší nebo vidí věci, které nejsou skutečné. Pod vlivem představ pak mohou jednat neobvykle a nepřiměřeně. Schizofrenii lze ale léčit a výrazně tak snížit vliv nemoci na běžný život, ve třetině případů pak dokonce plně vyléčit.

Více informací o diagnózách a komu pomáháme.

Více informací o schizofrenii

Novinky

V Green Doors se pořád něco děje. Aktuality zveřejňujeme také na Facebooku a přes newsletter.

Spočítej si to s Green Doors

Čas úterý od 16:00 do 17:30, Křižíkova 76/61, kancelář Začleňování na trh práce Komu je program určen: Lidem s duševním onemocněním, kteří řeší otázku financí. Mohou pobírat invalidní důchod nebo mají nízké mzdy a potřebují „vyžít“. Přemýšlí nad tím jak a kde ušetřit peníze a chtějí se naučit řídit svůj rozpočet. Co nabízíme: Seznámíte se s lidmi, […]

Navštivte nás v březnu a naučte se s námi něco nového

Program aktivit na měsíc březen je tady! Věříme, že je z čeho vybírat. Těšíme se na společná setkání.

Zimní novinky z Green Doors jsou tu!

Právě vychází nový Newsletter! Přečtěte si, co je u nás a v kavárnách nového. Pozveme vás na zajímavé akce, představíme statistiky za minulý rok. Přečtete si, jak je to v Mlsné kavce s respektem. A představíme připravovanou kampaň… a ještě mnoooohem více!

Dejte Vašemu podnikání „Smysl“

Máte kavárnu, pekárnu, restauraci a chcete také nabízet Smysluplnou kávu? Prodávat Smysl vás nic nestojí. Naopak – můžete jen získat. Jak se zapojit a další podrobnosti najdete na webové stránce projektu.

Jaké změny jsme pro vás připravili na kurzu angličtiny?

ZMĚNA! Angličtina bude od pondělí v nových časech a bude rozdělena do dvou skupin. Na své si přijdou pokročilí, kteří si chtějí procvičit konverzaci – kurz je od 14:00 do 15:30 a je potřeba se na něj předem přihlásit. Kurz pro začátečníky bude následovat od 15:45 do 17:15 a můžete přijít kdykoliv bez nahlášení.

Mlsná kavka získala Certifikát výjimečnosti (TripAdvisor)

Co je Certifikát výjimečnosti? Certifikát vyznamenává podniky v pohostinství, které dlouhodobě poskytují skvělé služby. Toto ocenění je udělováno zařízením, která v minulém roce získávala od cestovatelů na TripAdvisoru konzistentně skvělé recenze. Zařízení oceněná Certifikátem výjimečnosti se nacházejí po celém světě a trvale zákazníkům poskytují vynikající zážitky. Certifikát výjimečnosti byl poprvé udělen v roce 2010. Na základě jakých kritérií jsou vybírána […]

Nechte se pozvat do V. kolony – video

Únorový program je tu!

Nechte si ujít únorové aktivity, které jsme pro vás připravili! Těšíme se na setkání s Vámi.

Lednové aktivity, které vás posounou o krok dál

Kalendář

Podpořte naše aktivity návštěvou některé z akcí. Veškerý zisk jde na podporu lidí s duševním onemocněním.

Zaměstnávejte člověka s duševním onemocněním

Není se čeho bát – stačí být jen o trošku trpělivější nadřízený. Lidé s duševním onemocněním chtějí pracovat, ale uplatnění shánějí těžce. Zaměstnejte jednoho našeho klienta a my vám pomůžeme s jeho zaučením.

Vyplatí se to

  • Vstřícný přístup zlepší firemní reputaci v očích veřejnosti.
  • Získáte nárok na daňové úlevy a státní příspěvky.
  • Splníte státní kvótu zaměstnanců se zdravotním postižením.

V případě zájmu o spolupráci nás kontaktujte. Rádi vám vše vysvětlíme.

Kontaktujte nás

Odpovědné firmy