Posunout dolů
Café Na půl cesty
Kulturou našlapaná oáza nenucené pohody v parku Na Pankráci. Více informací o nás
Mlsná kavka
Vegetariánská restaurace pro mlsné jazýčky kousek od Florence. Více informací o nás
V. kolona
Útočiště pro milovníky kávy schované v areálu Bohnické nemocnice. Více informací o nás
Pomoc s návratem do zaměstnání
Ke spokojenému životu pomáháme hned několika způsoby. Více informací o nás
Smysluplná káva
I šálkem kávy můžete dát najevo, že naše práce má Smysl. Více informací o nás

Kdo jsme?

Vzděláváme, boříme předsudky a na příkladu našich kaváren dokazujeme, že lidé s duševním onemocněním mohou – a chtějí – být platní na trhu práce. Jen potřebují podpořit v začátku. A přesně to děláme.

Pomáháme lidem s duševním onemocněním, zejména se schizofrenií, žít spokojený život. Poskytujeme jim trénink pracovních dovedností v rušných a navštěvovaných kavárnách, kde překonávají překážky způsobené nemocí a zažívají pocit navracené sebedůvěry. Také poskytujeme poradenství a služby, které jim pomáhají zorientovat se na trhu práce, a aktivně oslovujeme firmy, které chtějí lidem s duševním onemocněním nabídnout zaměstnání.

Více informací o nás

O schizofrenii a dalších diagnózách

Schizofrenie je závažná a poměrně častá duševní porucha – onemocní zhruba jeden ze sta. Vzniká společným působením řady různých příčin vrozeného i vnějšího původu. Lidé se schizofrenií ztrácejí kontakt s realitou, slyší nebo vidí věci, které nejsou skutečné. Pod vlivem představ pak mohou jednat neobvykle a nepřiměřeně. Schizofrenii lze ale léčit a výrazně tak snížit vliv nemoci na běžný život, ve třetině případů pak dokonce plně vyléčit.

Více informací o diagnózách a komu pomáháme.

Více informací o schizofrenii

Novinky

V Green Doors se pořád něco děje. Aktuality zveřejňujeme také na Facebooku a přes newsletter.

Screen Shot 2017-02-14 at 17.19.18

Program aktivit Green Doors na březen je tu!

Právě vyšel aktuální program aktivit Green Doors na březen. Pokud ještě nemáte jasno, koukněte na nedávnou novinku PC kurz a PC klub, třeba vás to osloví.

Screen Shot 2017-01-26 at 11.22.33

Vyšel nový program Green Doors na únor

Program aktivit v únoru startuje mimo jiné s PC kurzem a PC klubem, pokud jste se ještě nepřihlásili, nakoukněte do letáku na načasování.

A4-PCkurz

Zavádíme PC kurz a PC klub

Chcete se zlepšit v práci s počítačem? Nemáte počítač doma, abyste si mohli napsat životopis? Řešení Vám od února 2017 nabízí Green Doors!!! PC kurz Začátečníci Nevíte jak poslat email, co je to flash disk, jak napsat životopis na PC? Pro Vás máme připravené pravidelné setkávání nad základy práce na počítači. Pokročilí Ovládat počítač umíte, […]

screen-shot-2017-01-10-at-16-35-25

Vyberte si aktivity z aktuálního programu Green Doors na leden

Vyberte si z lednového Programu aktivit Green Doors pro duševně nemocné. Nakoukněte, třeba se vám může něco hodit! Celý program si můžete stáhnout na odkazu níže.

zntp-12_2016

Program aktivit Green Doors na prosinec je tu!

Nakoukněte na aktivity Green Doors naplánované na prosinec. Leták si můžete stáhnout v tištěné podobě zde.

Newslleter Podzim 2016

Newsletter / Podzim je tady!

V podzimním vydání newsletteru se dozvíte, jak jsme opět bodovali na Beach Help Cupu, také jsme si zazpívali s kapelou Circsu Problem v Lucerna Music Baru a zorganizovali další ročník Zodpovědné snídaně a mnoho dalších zpráv a tipů na akce v nadcházejícícm období. Nový newsletter si můžete stáhnout zde.

fb-sk-2

Zapojte se do #GivingTuesdayCZ a podpořte Šárku a Kláru

Zapojte se do #GivingTuesdayCZ a pomozte udělat životní krok dvěma slečnám, které mají schizofrenii a chtějí se v životě posunout dál. Kup si SMYSL (ke kávě, čaji, nebo čemukoliv jinému). Šárka a Klára mají společné minimálně dvě věci. Oběma přišla do cesty nemoc jménem schizofrenie a obě mají sen žít normální život. Každá na to jde […]

screen-shot-2016-11-02-at-17-26-25

Program aktivit Green Doors na listopad je tu!

Právě vyšel další Program aktivit Green Doors pro duševně nemocné, nakoukněte, třeba se vám může něco hodit! Celý porgram si stáhnete na odkazu níže.

obrazek-2-2

Proběhla Zodpovědná snídaně v Mlsné kavce.

18. října ráno pod taktovkou Green Doors proběhl další ročník Zodpovědné snídaně – setkání odborné veřejnosti a zaměstanavatelů, kteří se podělili o své zkušenosti se zaměstnáváním lidí se zdravotním postižením. Na úvod zazněla prezentace o povinném podílu zaměstnávání OZP a legislativních novinkách, kterou představila Hana Potměšilová, ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání OZP. Účastníci snídaně se o zaměstnávání dozvěděli nejen výhody […]

Kulturní program

Podpořte naše aktivity návštěvou některé z akcí. Veškerý zisk jde na podporu lidí nemocných schizofrenií a jejich začleňování do společnosti.

  Café na půl cesty

  • 21
   Únor
   18:00

   Vernisáž výstavy fotografií Studentské skupiny pro pomoc uprchlíkům + koncert kapel TOO FAR FROM HOME a MY HARD LESSON

   výstava fotografií z aktuálních výjezdů do uprchlických táborů v Srbsku + koncert kapely TOO FAR FROM HOME - post hardcore + MY HARD LESSON - melodický hardcore z Tábora

  • 22
   Únor
   19:00

   ONCE UPON A TIME (DE) + ANTHEMS + BRIGHTER DAYS

   ONCE UPON A TIME (DE) - melodický metalcore  + ANTHEMS - new wave metalcore + BRIGHTER DAYS - pop punk

  • 24
   Únor
   20:00

   kavárna zadána od 20h

  • 25
   Únor
   20:00

   kavárna zadána od 20h

  • 26
   Únor
   20:00

   kavárna zadána od 20h

  • 04
   Březen
   20:00

   GLOOM + ATLAS COELESTIS

   GLOOM - hardcore + ATLAS COELESTIS - metal

  • 05
   Březen
   18:00

   Veganská večeře

   pravidelná komunitní veganská večeře pořádaná sdružením Otevři oči! téma bude upřesněno...

  • 07
   Březen
   19:30

   CONVINCE (rus) + MOLOKO VELOCET

   CONVINCE (rus) -  neocrust ve stylu Fall of Efrafa + MOLOKO VELOCET - hc punk z Liberce, ex- Fastferatu

  • 10
   Březen
   20:00

   FUZZY 2012 + SERGEANT JAMMER

   FUZZY 2012 - indie pop z Litomyšle + SERGEANT JAMMER - alternative art rock

  • 11
   Březen
   19:30

   Henry Fonda (de) + Vicious X Reality (pl) + Radiance (pl) + Battra (de)

   Henry Fonda (de) - zběsilej fastcore/power violence + Vicious X Reality (pl) - straigh edge hardcore ve své klasické a surové podobě + Radiance (pl) - 90´s hardcore + Battra (de) - power violence

  • 16
   Březen
   20:00

   FoxO

   FoxO - electro chanson/folk/pop rock - v podání violancella, houslí, akustické kytary a ukulele -  po půl roce zase pravidelný koncert v café...

  • 19
   Březen
   20:00

   THE DOG + SUICIDE BY COP (2x pl)

   THE DOG -totální power-violence / fastcore masakr + SUICIDE BY COP - 80tkovej skate hardcore punk z Toruně. mix 80ties US hardcore a kapel jako byli Tear It Up, DS-13, Cut The Shit nebo WHN? (2x pl)

  • 22
   Březen
   18:00

   Vernisáž Nadi Petrovové – Atelirér radostné tvorby

   Pracuje intuitivně, začíná malovat bez plánu a ráda dokončuje své obrazy za jedno sezení. Má zájem o spiritualitu a její obrazy často zachycují esoterický svět andělů a duchů; sama o tom říká, že je to „pohádkový svět pro všechny bytosti“.

  • 23
   Březen
   20:00

   STROLLAD (fr)

   Strollad - energické šlapavé keltské ska z Francie!, harmonika, flétna... tohle bude mejdan!, kapela je zvyklá na velká pódia, neumíme si představit, co rozpoutají v komorním prostředí café...:)

  • 24
   Březen
   20:00

   LOS HONGOS

   LOS HONGOS - fúze stylů od reggae,dubu,funky,latina 

  • 30
   Březen
   20:00

   CROOKED LETTER + TROPHIES (swe)

   CROOKED LETTER (swe) - 90´s emo/hc punk + TROPHIES (swe) - tahle kapela drtí temný, řádně špinavý, ale z části stále melodický hardcore.

  • 31
   Březen
   20:00

   IGA (hun) + support

   IGA - anarchopunk z Maďarska + support

  Klub V. kolona

  • 23
   Únor
   19:30

   Radomil Uhlíř a Mikoláš Chadima trio

   Umělec Radomil Uhlíř vystoupí s triem Mikoláše Chadimy. Čekat můžete také videoprojekci 'Lstivá Stela' nebo překvapivé herecké výstupy...

  • 24
   Únor
   18:00

   Bubnování v Koloně

   Rytmické jamování pro malé i velké, zkušené i nezkušené v prostorách Páté kolony.

  • 01
   Březen
   13:00 - 31/03/2017 20:00

   Výstava v V. koloně: Jiří Mikulec – „Malba jako rituál“

   Výstava v V. koloně: Jiří Mikulec - "Malba jako rituál" - abstraktní malba. Dle autorových slov se v jeho díle hledá harmonie prostřednictvím hry s barvami, kompozicí a prostorem.

  • 01
   Březen
   19:00

   KINO: Richard Müller: Nepoznaný

   Intimní portrét jednoho z nejvýznamnějších slovenských hudebníků. Režisér Miro Remo natočil s Müllerem během tří let více než 200 hodin materiálu, který spolu s archivními záběry natočenými samotným Müllerem vytváří hodinu a půl dlouhou neklidnou maniodepresivní pouť...

  • 02
   Březen
   19:00

   Pravidelný koncert v V. koloně

   Jméno kapel/kapely upřesníme.

  • 09
   Březen
   19:30

   Anna-Lise a další

   Písničkářský večer v Koloně číslo jedna. Představí se bohnická písničkářka Anička Nizou a další.

  • 15
   Březen
   19:00

   KINO: Lůno

   Sci-fi drama Lůno je založené na chytlavě zvrácené premise: poté, co Rebecca ztratí při nehodě Tommyho, svou dětskou lásku, rozhodne se mu dát nový život tím, že jej pomocí klonovacích technik znovu porodí... Vizuálně podmanivé mistrovské dílo maďarského režiséra Benedeka Fliegaufa nabízí intenzivní zážitek dalece přesahující vše, co jste v Koloně dosud viděli!

  • 16
   Březen
   20:00

   SVĚTLO

   Rozbijte sklenici, vytáhněte z hrobu Kurta Kobejna, zapalte všechny vlajky světla, snězte mixpult ke snídani a bedny prohoďte oknem na hlavní křižovatku. Asociace, které může vzbuzovat kapela Světlo, mohou být různé. Tohle světlo rozhodně není tak sluníčkové, má kořeny ve Slezsku a schopnost zabíjet.

  • 22
   Březen
   19:00

   KINO: Méďa

   Přáli jste si někdy, aby váš oblíbený plyšák ožil a začal mluvit? Johnovi se tohle přání splnilo! Mluvící Méďa se stal jeho nejlepším kamarádem v dětství a pomohl mu hravě se přenést přes všechny útrapy spojené s dospíváním. Jenže léta plynou, John je dospělý a jeho přítelkyně Lori neustálou Méďovu přítomnost snáší tak těžce, až dá Johnovi ultimátum: buď ona nebo Méďa...

  • 23
   Březen
   19:30

   POSTIŽENÁ OBLAST

   Postižená oblast je mělnická post-undergroundová kapela s téměř 20-ti letou tradicí.

  • 24
   Březen
   18:00

   Bubnování v V. koloně

   Tradiční bubenické jamy pro malé i velké, zkušené i nezkušené...

  • 30
   Březen
   19:30

   LUMÍK a DOMINIK KOTYZA

   V rámci písničkářského večera v V. koloně zahraje Lumík, akustický mix ostrovtipu, tupovtipu, sarkasmu, kytarové ekvilibristiky a fraškodiní klaunidády, a Dominik Kotyza, nepsaný folkový král autonomní republiky Žižkov.

  • 12
   Duben
   19:00

   KINO: Epidemie Svobody + diskuze s režisérkou

   Autorský dokument Terezy Reichové se zabývá kontroverzní a složitou otázkou očkování malých dětí a jeho možných vedlejších účinků. Film je veden z velmi osobní perspektivy – režisérka má dceru a snaží se vytvořit si na celý problém jasný a dobře podložený názor. A to není právě jednoduché.

  • 26
   Duben
   19:00

   KINO: O kuřatech a lidech

   Černá severská komedie. Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jak zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou dale...

  Zaměstnávejte člověka s duševním onemocněním

  Není se čeho bát – stačí být jen o trošku trpělivější nadřízený. Lidé s duševním onemocněním chtějí pracovat, ale uplatnění shánějí těžce. Zaměstnejte jednoho našeho klienta a my vám pomůžeme s jeho zaučením.

  Vyplatí se to

  • Vstřícný přístup zlepší firemní reputaci v očích veřejnosti.
  • Získáte nárok na daňové úlevy a státní příspěvky.
  • Splníte státní kvótu zaměstnanců se zdravotním postižením.

  V případě zájmu o spolupráci nás kontaktujte. Rádi vám vše vysvětlíme.

  Kontaktujte nás

  Odpovědné firmy

  Naši partneři